Kiedy zostaną otwarte baseny i pływalnie? Ruszyła akcja "Uwolnić pływanie". Władze państwowe zapomniały o pływakach, trenerach i instruktorach?

2020-05-27 9:30
Kiedy zostaną otwarte baseny i pływalnie? Ruszyła akcja Uwolnić pływanie. Władze państwowe zapomniały o pływakach, trenerach i instruktorach?
Autor: pixabay.com

W poniedziałek, 18 maja w życie wchodzi trzeci etap łagodzenia obostrzeń. Otwarte zostały salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także restauracje i lokale gastronomiczne. Kiedy zostaną otwarte baseny i pływalnie? Instruktorzy pływania grzmią: "władze o nas zapomniały". Dlatego została zorganizowana akcja "uwolnićpływanie".

Kiedy zostaną otwarte baseny i pływalnie? Rusza akcja #uwolnicplywanie

W poniedziałek, 18 maja ruszyła akcja #uwolnicplywanie która ma zwrócić uwagę opinii publicznej, a przede wszystkim przypomnieć władzom państwowym na problem ciągle zamkniętych pływalni. Autorem i pomysłodawcą akcji #uwolnicplywanie jest Andrzej Skorykow ze stowarzyszenia pływackiego Warsaw Masters Team.

- Zachęcamy wszystkich zawodników, trenerów, rodziców i pasjonatów pływania do wsparcia tej wyjątkowej akcji - apelują w mediach społecznościowych przedstawiciel szkoły pływania Lena w Zabrzu. Powstała specjalna grafika, która już jest udostępniania w internecie.

- Dajmy rządzącym wyraźny sygnał sprzeciwu wobec tej sytuacji... niech nasz głos będzie słyszalny- apelują przedstawiciele zamkniętych basenów i pływalni.

Zobacz także: Dzisiaj otwarcie salonów fryzjerskich. Jakie zasady będą panowały w lokalach?

Kiedy zostaną otwarte baseny? Pływak bez wody nie może trenować

Baseny i kryte pływalnie mają zostać otwarte dopiero w IV etapie odmrażania gospodarki. Według najnowszych rządowych planów, ten etap odmrażania gospodarki ma wejść w życie 1 czerwca. Wówczas ma nastąpić:

  • otwarcie basenów i pływalni
  • otwarcie salonów masażu, tatuażu i solariów,
  • umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness,
  • teatry i kina w nowym reżimie sanitarnym.

Pływacy, trenerzy i instruktorzy nie rozumieją sposobu w jaki władze państwowe odmrażają gospodarkę i czują się pokrzywdzeni. Przekonują, że sportowiec może trenować bez dostępu do boiska, stadionu, roweru czy przyrządów, bo nikt nie ogranicza już jego wyjścia do lasu, parku lub przestrzeni publicznej. Inaczej jest w przypadku pływaków, którzy do realizowania swoich podstawowych celów sportowych potrzebuje dostępu do wody, a precyzyjniej mówiąc, do pływalni.

- W wodzie płynącej z kranu nie wykryto przypadku pojawienia się koronawirusa, tym bardziej w basenie, gdzie woda jest jeszcze intensywniej uzdatniana, nie ma możliwości pojawienia się Covid-19. Władze państwowe w tym premier, minister zdrowia i ministerstwo sportu, chyba zapomniało o pływakach, trenerach, instruktorach. Kolejny etap odmrożenia gospodarki daje możliwość korzystania z boisk, stadionów, hal, kortów, a wciąż cisza na temat otwarcia basenów - ubolewają przedstawiciele Szkoły Pływania "Lena" w Zabrzu.

Zobacz także: Studia tatuażu zostaną otwarte na samym końcu. Dramatyczny apel całej branży i petycja do premiera. Kiedy zostaną otwarte salony tatuażu? [DATA, TERMINY]

W środowisku pływackim zawrzało. Pływacy przekonują, że cały świat otwiera pływalnie i udostępnia je w pierwszej kolejności zawodnikom, grupom zorganizowanym. Ale w Polsce jest inaczej.

COŚ DOBREGO #21
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE