Siatkówka

Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrał z Barkom Każany Lwów przez końcówki setów

Drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa niespodziewanie przegrał u siebie z ukraińskim zespołem występującym w Plus Lidze Barkom Każany Lwów 0:3 (25:27, 23:25, 24:26). Mimo grania na przewagi i aż czterech setboli każdy set zakończył się porażką częstochowian.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Barkom Każany Lwów 0:3

Siatkarze z Częstochowy nie wykorzystali ogromnej szansy na wygranie pierwszego seta. Mieli aż cztery setbole, lecz lwowianie zdołali odrobić straty, wyrównać i wygrać 27:25. Fatalna końcówka ustawiła całe spotkanie i mimo momentami bardzo dobrej gry, częstochowianom nie udało się wygrać ani jednego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, chociaż nic nie zapowiadało takiej porażki.

Zawodnicy z Częstochowy nie potrafili się otrząsnąć z szoku i w drugim secie cały czas gonili wynik. Ostatecznie przegrali do 24.

Trzeci set dał nadzieję na uratowanie wyniku. Ponownie częstochowianie objęli prowadzenie i mieli już trzy punkty przewagi. Ale i tym razem w końcówce nie dali rady dowieźć dobrego wyniku.

Zobacz zdęcia z meczu

Exact Systems Hemarpol Częstochowa cały czas walczy o utrzymanie w Plus Lidze. Szanse są wielkie, ale trzeba będzie do końca sezonu zagrać najlepsze mecze w historii. Drużyna zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 23 punktów i ma 8 punktów przewagi nad ostatnimi w tabeli Czarnymi Radom. Do końca fazy zasadniczej rozgrywek pozostały jeszcze 4 mecze z Curpum Lubin, Bogdanką Luk Lublin, Treflem Gdańsk i Projektem Warszawa.