Koronawirus na Śląsku. Lidl i Kaufland będą otwarte dłużej. Nawet do godz. 24. A przed świętami Biedronka będzie otwarta całą dobę

2020-04-02 10:02
 Biedronka
Autor: Wikipedia

Największe sieci handlowe w Polsce zareagowały na nowe obostrzenia rządu dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepie. Takie sklepy jak Biedronka, Lidl czy Kaufland poinformowały o wydłużonych godzinach otwarcia nowych sklepów. Co więcej, sklepy Biedronka mają być czynne całą dobę przez trzy dni tuż przed świętami wielkanocnymi.

Koronawirus na Śląsku. Biedronka, Kaufland i Lidl będą otwarte dłużej. Nawet do godziny 24

Największe sieci handlowe w Polsce reagują na nowe obostrzenia i ograniczenia wprowadzone przez rząd.Biedronka, Lidl i Kaufland już zapowiedziały, że wydłużą godziny otwarcia swoich sklepów. W większości przypadków te sklepy będą otwarte od godziny 6 do 24. Skąd te zmiany?

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia w sklepach może przebywać maksymalnie trzy razy tyle osób ile w placówce znajdują się kas. Na przykład jeśli w sklepie mamy trzy kasy to na terenie sklepu może jednocześnie przebywać 9 osób. Zostały wprowadzone też specjalne godziny dla seniorów.

Czytaj więcej: Koronawirus na Śląsku. Kiedy są godziny dla seniorów? Ile osób może przebywać w sklepie? Sprawdźcie

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Biedronka, Kaufland, Lidl. Godziny otwarcia

Sklepy wydłużają swoje godziny otwarcia. Od 2 kwietnia sklepy sieci Biedronka, Kaufland czy Lidl będą otwarte zdecydowanie dłużej. Jak podaje portal businessinsider.pl, sklepy Biedronka są od 2 kwietnia otwarte w godzinach od 6 do 24. Z kolei sklepy Kaufland czynne będą od godziny 6 do 23. Zmiany też w Lidlu. Sklepy tej sieci od 2 kwietnia włącznie będą otwarte w godzinach od 6 do 24, ale część sklepów może być nawet otwarta całą dobę.

Biedronka otwarta całą dobę

Sieć Biedronka poszła krok dalej i zapowiedziała, że przy trzy dni tuż przed świętami sklepy tej sieci będą otwarte przez całą dobę. Chodzi o dni od 7 do 10 kwietnia. Takie decyzje podyktowane są tym, że obecnie do sklepów może wejść dużo mniej osób i tworzą się kolejki. Dodatkowo są godziny dla seniorów. Sklepy chcą dać szansę wszystkim klientom na zrobienie zakupów.

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort - mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci Biedronka.

A jak Wasze psy znoszą kwarantannę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE