Rząd szykuje program 1000 plus. Pieniądze mają być dostępne w specjalnych bonach

2020-04-02 8:17
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologi
Autor: Materiały Prasowe

Jak poinformowała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju i przedsiębiorczości, rząd pracuje nad program 1000 plus, który ma wspomóc przede wszystkim branżę turystyczną. Pomoc ma zostać udzielona w formie bonów i voucherów.

Czy chcesz usłyszeć, jaką pomoc dla przedsiębiorców oferuje rząd w czasie epidemii?

Posłuchaj podcastu oraz wypowiedzi Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

Będzie program 1000 plus? Ma wspomóc branżę turystyczną

Rząd ma nowy pomysł na to jak w dobie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa wesprzeć branżę turystyczną i hotelarską. Mianowicie - ma powstać program 1000 plus, który jest przygotowywany wraz z Polską Organizacją Turystyczną. Na czym ma polegać program 100 plus?

Powstaną specjalne bony o wartości 1000 złotych, które będzie można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką. W uchwalonej tarczy antykryzysowej już znalazły się przepisy, pomagające branży turystycznej. Polegają one na tym, że klienci mogą dostać vouchery czy bony zamiast zwrotu gotówki za wycieczkę i wczasy. Dzięki temu, będą mogli wykorzystać taki bon kiedy sytuacja na świecie już się uspokoi. Taki voucher miałby być ważny przez rok.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE