Awantura pod sklepem. Młodzi ludzie chcieli zrobić zakupy podczas godzin dla seniorów

2020-04-02 7:58
Koronawirus na Śląsku. Kiedy są godziny dla seniorów? Ile osób może przebywać w sklepie? Sprawdźcie
Autor: pixabay.com

Do regularnej awantury doszło przed jednym z supermaketów w Pyskowicach (powiat gliwicki) w środę, 1 kwietnia. Tuż po godzinie 10:00 grupa ludzi chciała wejść do sklepu. Ochrona jednak ich nie wpuściła, bo mieli mniej niż 65 lat. Szczegóły na slask.eska.pl.

Chcieli zrobić zakupy podczas godzin dla seniorów. Nie zostali wpuszczeni

Wczoraj, 1 kwietnia pod jednym z supermarketów w Pyskowicach doszło do awantury. Grupa młodych ludzi chciała zrobić zakupy, ale ochroniarz nie wpuścił ich do sklepu. Powód? Od wczoraj właśnie w sklepach w całej Polsce obowiązują godziny dla seniorów. I w godzinach od 10 do 12 w sklepach i placówkach handlowych mogą przebywać tylko osoby powyżej 65 roku życia.

Czytaj więcej: Koronawirus na Śląsku. Kiedy są godziny dla seniorów? Ile osób może przebywać w sklepie? Sprawdźcie

Grupie młodych ludzi ten przepis widocznie bardzo się nie spodobał albo zwyczajnie go nie zrozumieli. Doszło do awantury, musiała interweniować policja.

- Policjanci wytłumaczyli młodym ludziom nowe zasady, o których ci albo nie słyszeli, albo nie rozumieli ich przesłania. Mundurowi potraktowali zdenerwowanych klientów łagodnie – tym razem skończyło się na pouczeniu - przekazał podinspektor Marek Słomski z gliwickiej policji.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE