Było ich dwunastu, tylko jeden dokona demolki!

2023-02-21 13:10
Czwarta trybuna Areny Zabrze
Autor: fot: Arena Zabrze

Zgłosiło się 12 firm, Spółka Stadion wybrała ofertę najbardziej korzystną finansowo. Pół miliona złotych będzie kosztowała rozbiórka 4 trybuny Areny Zabrze.

- Te kwoty oscylowały od pół do dwóch milionów złotych. Czyli zakres był rzeczywiście bardzo duży, Spółka Stadion wybrała oczywiście te najkorzystniejszą ofertę. Teraz od momentu przekazania budowy wykonawca ma 2 miesiące na wyburzenie legendarnej trybuny. Informacje o rozpoczęciu prac przekażemy na stronie miasta i jego oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, po to by każdy kto jest emocjonalnie związany z Górnikiem Zabrze mogło przyjść i zobaczyć jak ta legendarna trybuna przechodzi do historii - mówi Dawid Wowra Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Zabrzu.

Oprócz widowiska związanego z wyburzeniem trybuny, kibiców czeka jeszcze licytacja zdemontowanych krzesełek. Kto wybuduje nowiutką trybunę tego dowiemy się po przetargu, który ma być przez Spółkę Stadion ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Ola Grochowska

Tak będzie wyglądało Zabrze w przyszłości

Zobacz, jak sztuczna inteligencja zwizualizowała stadion Górnika i nie tylko

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE