Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Bezbramkowy remis Rakowa Częstochowa z Stalą Mielec

2024-02-25 11:06

W sobotę 24 lutego w ramach 22 kolejki Ekstraklasy starły się ze sobą drużyny Stali Mielec i Rakowa Częstochowy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim w Mielcu. Było kilka emocjonujących akcji, choć nie brakowało wolniejszych momentów. Finalnie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Poprzednie mecze Stal Mielec - Raków Częstochowa

W ostatnich trzech meczach między Stalą Mielec a Rakowem Częstochowa padło łącznie siedem goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim Piłkarskim Raków w Częstochowie 31 lipca 2022 roku, gdzie Raków Częstochowa wygrał z wynikiem 3:2. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejskim w Mielcu 10 lutego 2023 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatnie starcie odbyło się ponownie na stadionie Miejskim Piłkarskim Raków w Częstochowie 19 sierpnia 2023 roku, gdzie Raków Częstochowa zwyciężył wynikiem 2:0. Tym samym jasno widać, że w dotychczasowych starciach górą był Raków.

Przebieg spotkania

W wieczornym meczu pomiędzy Stalą Mielec a Rakowem Częstochowa żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Od pierwszych minut obie ekipy walczyły o przełamanie impasu, ale świetna gra bramkarzy utrudniała im to zadanie.

W 46. minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał zmiany w składzie, wprowadzając na boisko Berggrena zamiast Arsenica. Chwilę później, w 64. minucie trener Stali Mielec również postanowił zmienić zawodnika, wysyłając na boisko Strzałka za Hinokio. W 66. minucie kolejne dwie zmiany w drużynie Rakowa Częstochowa - Cebula wszedł za Zwolińskiego, a Yeboah zastąpił Baratha.

Obie drużyny nadal dążyły do zdobycia bramki, ale żadnej się to nie udało. W 79. minucie trener Rakowa Częstochowa wprowadził na boisko Otieno za Drachala, a w końcowych minutach spotkania Myszor wszedł za Carlosa. W odpowiedzi trener Stali Mielec dokonał zmiany w 87. minucie - Meriluoto wszedł za Szkuryna. Pomimo starań obu drużyn, wynik meczu pozostał bezbramkowy do ostatniego gwizdka.

Pomeczowe podsumowanie

Podsumowując sytuację drużyn Stal Mielec i Raków Częstochowa, przed meczem Raków zajmował 6. miejsce w tabeli, a Stal Mielec 8. miejsce. Do tej pory Raków odniósł 10 zwycięstw, zremisował 5 razy i przegrał 5 razy, co dało im ogólną liczbę punktów wynoszącą 35. Natomiast Stal Mielec wygrała 8 spotkań, zremisowała 4 razy i przegrała 8 razy, co przełożyło się na sumę punktów równą 28.

W meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Obecnie Stal Mielec ma na swoim koncie 29 punktów, podczas gdy Raków Częstochowa posiada ich już 36.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Stalą Mielec a Rakowem Częstochowa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Stali Mielec z ŁKS-em Łódź odbędzie się 28 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Miejskim w Mielcu. Natomiast Raków Częstochowa zmierzy się z Lechem Poznań 3 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Piłkarskim Raków w Częstochowie.