Magda Gessler zdradza sekrety Kuchennych Rewolucji w Kujawsko-Pomorskiem. Którą restaurację polubiła najbardziej?

i

Autor: Instagram/screen, Dawid Piątkowski

Kulinaria

Magda Gessler zdradza sekrety Kuchennych Rewolucji w Kujawsko-Pomorskiem. Którą restaurację polubiła najbardziej?

2024-04-12 15:03

Rozpoczął się 28. sezon programu "Kuchenne Rewolucje", a Magda Gessler podzieliła się kulisami tego popularnego show podczas wywiadu dla magazynu Viva. W trakcie rozmowy zdradziła, że utrzymuje kontakt z restauratorami, których lokale poddaje rewolucjom. Dodatkowo wymieniła restauracje, z których przeprowadzonych zmian jest szczególnie dumna w nowym sezonie. Wśród swoich ulubionych miejsc wymieniła lokal z Bydgoszczy. Szczegóły poniżej.

Rozpoczął się kolejny, 28. sezon programu "Kuchenne Rewolucje". W czwartek, 7 marca 2024 roku stacja TVN wyemitowała pierwszy odcinek nowej odsłony telewizyjnego show. Magda Gessler po raz pierwszy w historii programu przeprowadziła rewolucję w Bydgoszczy. Wzięła pod lupę lokal z tradycją - wcześniej pod nazwą „Dolce Vita”, następnie przejęty przez nowych właścicieli, funkcjonujący pod nazwą "Gusto Kuchnia i Wino". Obecnie, restauracja nosi nazwę Dzikowisko, gdzie od czasu wizyty restauratorki zbierają się tłumy gości.

Magda Gessler udzieliła wywiadu dla magazynu Viva, gdzie uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej kulisów znanego programu. Zdradziła między innymi, że utrzymuje kontakt z restauratorami, w których lokalach przeprowadza rewolucje.

- To jest nowa praktyka, którą stosuję już teraz bardzo dogłębnie. Po wyjściu z restauracji mają konsultacje u mnie dwugodzinne, godzinne dziennie przez tydzień przynajmniej. Żeby poukładać sobie wszystko to, czego nauczyli się w ogromnych emocjach, które czasami niestety pozwalają nie myśleć i nie notować konkretów – zdradza restauratorka.

Na pytanie dziennikarza, czy w nowym sezonie rzuca talerzami, Magda Gessler odpowiedziała, że rzuciła czymś znacznie większym. Być może wkrótce będziemy mogli się o tym przekonać. Opowiedziała też, z której rewolucji w nowym sezonie jest najbardziej dumna. Uściślijmy, że większość odcinków nie została jeszcze wyemitowana. Wśród wymienionych puntów znalazła się restauracja z Bydgoszczy.

- Wydaje mi się, że Jedz! Niebecz jest obłędne z tymi młodymi chłopakami, którzy sprzedają dziczyznę po stówie, dziewięćdziesiąt dziewięć złotych i to jest prawie 400 gramów polędwicy z jelenia i schabowy z jelenia. Jest naprawdę obłędnie zrobione. Bardzo lubię restaurację Wilniuk, która zobaczymy, jak się wykluje. Na razie idzie im dobrze. Osiem kobiet ubranych na czarno i w dosyć ciężkiej sytuacji. Też bardzo mi się podoba Dzikowisko, jest to naprawdę niesamowita restauracja. Restauracja, która będzie restauracją dosyć sentymentalną, ciekawą, smutną, być może pójdą do przodu, bo produkt mają bardzo dobry, to jest „Koszyki”. A restauracją, która może pójść do przodu i być bardzo dobra, gdyby mama była trochę mniej skąpa, zapewne jest Mój Schaboszczak. Tam jest bardzo fajne i bardzo dobre jedzenie – podsumowała Magda Gessler.

Bar Mój Schaboszczak znajduje się w Żninie przy ul. Browarowej. Magda Gessler przeprowadziła w nim rewolucje w grudniu ubiegłego roku. Na wizytę kontrolną wróciła natomiast 23 lutego. Odcinek nie został jeszcze wyemitowany w telewizji.

Karolina Bojar-Stefańska: kobieta też może być świetnym sędzią