Wybory w Rzeszowie. Posłowie Konfederacji poprali Brauna w wyborach

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Wybory w Rzeszowie. Posłowie Konfederacji poprali Brauna w wyborach

2021-06-08 12:51

Wybory w Rzeszowie za kilka dni! Posłowie Konfederacji udzielili dzisiaj poparcia Grzegorzowi Braunowi w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Podczas spotkania w podrzeszowskiej Jasionce, a dokładnie pod G2A Areną wyrazili sprzeciw wobec zawłaszczania samorządów przez rząd i przekonywali, że Braun gwarantuje samorządność

We wtorek przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2 Arena w podrzeszowskiej Jasionce odbyła się wspólna konferencja prasowa posłów Konfederacji: Janusza Korwin-Mikkego, Krzysztofa Tuduja, Michała Urbaniaka i Roberta Winnickiego oraz kandydata Konfederacji na prezydenta Rzeszowa, posła Grzegorza Brauna. - Chcemy wypowiedzieć słowa mocnego sprzeciwu wobec zawłaszczania samorządów przez rząd pod pretekstem reform, zmian, ulepszeń. Pod szyldem propagandowym Nowego Ładu rząd najwyraźniej szykuje się do wykonania kolejnego kroku w stronę ubezwłasnowolnienia samorządów – przekonywał Braun.

Wybory w Rzeszowie. Grzegorz Braun o reformie samorządowej

Jego zdaniem reforma samorządowa, jak sam powiedział: to być może ta jedna jedyna z reform przełomu lat 80. 90., którą warto wspominać najlepiej, która się udała”.

„I my, konfederaci, ja osobiście jako kandydat na prezydenta Rzeszowa, wypowiadamy się w tej sprawie pryncypialnie po stronie samorządności” – podkreślił kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Janusz Korwin-Mikke wyraził poparcie dla tych słów i dodał, że Konfederacja stawia na samorządy, jak powiedział: im niżej podejmowane są decyzje, tym lepiej. Najlepiej jak osoba sama podejmuje decyzje, potem gmina, powiat, województwo dopiero na końcu rząd – przekonywał Korwin-Mikke.

Podkreślił, że jego partia KORWiN chce bardzo radykalnych zmian, polegających na przyjęciu zasady, że podatki pobierane są przez gminy, a tylko odpowiedni procent jest przekazywany wyżej. W jego ocenie taka zasada dała by realną finansową niezależność samorządom. Dodał: A po drugie uważamy, że w sprawach lokalnych, gminnych głosować powinni wyłącznie posiadacze nieruchomości na terenie danej gminy – wskazywał polityk.

Policyjny dron w akcji w pow. strzyżowskim

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie: Ewa Leniart obiecuje ogrody wertykalne w centrum miasta

„Mieszkańcy danego terenu najlepiej znają lokalne sprawy”

Krzysztof Tuduj przekonywał, że mieszkańcy danego terenu najlepiej znają lokalne sprawy i w związku z tym dużo lepiej potrafią się o nie zatroszczyć i je zrozumieć niż, jak sam powiedział: „kiedy się patrzy centralistyczne z daleka”.

„Wyrażamy poparcie jako Konfederacja i zachęcamy rzeszowian do tego, żeby dali możliwość, żeby zatrudnili Grzegorza Brauna na stanowisko włodarza miasta, żeby dali możliwość pokazania Polakom, jaka będzie jakość rządów Konfederacji. Tego jeszcze nie było. Rzeszów może być pierwszym miejscem, gdzie to się odbędzie” – zachęcał poseł Tuduj.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie połączenie kolejowe Rzeszowa z lotniskiem w Jasionce!

Zmiana jak w pogodzie

Poseł Robert Winnicki wyraził nadzieję, że podobnie jak obecnie w pogodzie nastąpiła zmiana i jest słonecznie, tak i w Rzeszowie w najbliższą niedzielę, 13 czerwca, nastąpi zmiana. Realna zmiana jaką jest Grzegorz Braun, a ta zmiana oznacza również obronę samorządności w Polsce – zapewniał Winnicki.

Na zakończenie konferencji Braun podsumował, że nie wolno dopuścić do ograniczania samorządności „przez rząd warszawski”, aby RP była państwem silnym.

My chcemy samorządów silnych, nie fasadowych. Nie chcemy samorządności dekoracyjnej. Chcemy samorządności realnej. Za tym opowiadamy się tutaj – podsumował Braun.

Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE