Tarnobrzeg: W wojewódzkim szpitalu nie ma wolnych respiratorów. „Nawet ok 95 proc. pacjentów nie było szczepionych”

2021-10-22 15:58
Tarnobrzeg: W wojewódzkim szpitalu nie ma wolnych respiratorów. „Nawet ok 95 proc. pacjentów nie było szczepionych”
Autor: Pixabay.com

Na oddziale covidowym w Tarnobrzegu już wczoraj zajęte były wszystkie łóżka z respiratorami, a z każdym dniem przybywa chorych. Z tego powodu szpital zapowiada zwiększenie liczby sprzętu. Każdego dnia w podkarpackich szpitalach przybywa chorych.

Koronawirusowa sytuacja cały czas jest dynamiczna Z każdym kolejnym dniem czwartej fali w całym Podkarpaciu przybywa chorych, którzy wymagają hospitalizacji. W Wojewódzki Szpitalu w Tarnobrzegu sytuacja jest już kryzysowa.

- Aktualnie mamy 20 covidowych łózek, tylko jedno jest wolne. Na pięć łóżek z respiratorami wszystkie są zajęte. Około 95 % pacjentów nie było do tej pory szczepionych. Apeluję, żeby nie lekceważyć zagrożenia i zaszczepić się – mówi Krzysztof Stolarski, pełniący funkckcę dyrektora szpitalu.

CZYTAJ TAKŻE: Krosno: Osadzeni będą pracować w podkarpackich lasach

Będzie więcej łózek

Dopiero 2 grudnia szpital powiększy liczbę łóżek dla pacjentów na oddziale covidowym. Obecnie w placówce znajduje się 20 łóżek przeznaczonych dla osób zarażonych wirusem Sars-Cov-2, jednak już niedługo liczba ta zostanie zwiększona do 40.

W całym województwie na 559 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19, 318 jest już zajętych. W szpitalach personel ma do dyspozycji łącznie 69 respiratorów, jednak 28 urządzeń pomaga już w oddychaniu pacjentom.

Zawalenie wiaduktu. Prokurator sprawdza przyczyny katastrofy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE