Przeworsk: Kradł z cmentarza metalowe krzyże, ciął i sprzedawał w skupie złomu

2021-01-13 9:55 Sylwia Indycka-Rosół
 Przeworsk: Kradł z cmentarza metalowe krzyże, ciął i sprzedawał w skupie złomu
Autor: podkarpacka policja

64-letni mieszkaniec gminy Przeworsk znalazł nietypowy i kontrowersyjny pomysł na biznes. Regularnie odwiedzał cmentarz w miejscowości Świętoniowa. Nie modlił się jednak za zmarłych, a kradł krzyże, które potem sprzedawał.

Choć wielu osobom trudno w to uwierzyć, złodzieje szukają łupów nawet na cmentarzach. Nie brakuje sytuacji, w których kradzione są znicze, kwiaty, wieńce. 64-letni mieszkaniec gminy Przeworsk także postanowił wzbogacić się za sprawą grobowców, a dokładnie metalowych krzyży, które regularnie kardł z grobów na cmentarzu w miejscowości Świętoniowa.

Złapanie złodzieja nie było łatwe:

- Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy wykonali wiele czynności, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać osoby odpowiedzialne za kradzieże. Kryminalni przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Dużą rolę odegrały również ustalenia operacyjne - informuje KPP Przeworsk.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek 11 stycznia. Przyznał się do kradzieży 8 krzyży - 3 z nich udało się odzyskać. Pozostałe zostały pocięte i sprzedane w skupie złomu.

Za okrabienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi od 6 miesięcy do 8 lat wiezienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy więcej zarzutów.

Posłuchaj, jak powstają bruzdy na twarzy i jak się ich pozbyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Dom trzęsie mi się przez nową obwodnicę