Podkarpackie: Dla okupu chcieli porwać przedsiębiorcę. 5 osób zatrzymanych przez CBŚP

i

Autor: fot. CBŚP

Podkarpackie: Dla okupu chcieli porwać przedsiębiorcę. Pięć osób zatrzymanych przez CBŚP

2021-12-29 14:55

Rzeszowscy policjanci z CBŚP wspólnie z Prokuraturą Krajową udaremnili uprowadzenie biznesmena z Podkarpacia. Przyszła ofiara była nieustanie obserwowana przez porywaczy. Do próby porwania wszystko było już gotowe. - Przygotowywano już akcesoria, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa - mówi podinsp. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP dotarli do informacji, z której wynikało, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogą przygotowywać się do uprowadzenia mieszkańca województwa podkarpackiego. Cel tego przestępstwa miał być jeden – zdobyć okup.

- Aby to osiągnąć na terenie Podkarpacia obserwowano miejsce zamieszkania potencjalnego pokrzywdzonego. Z zebranego materiału wynikało, że do planowanego przestępstwa zamierzano wykorzystać posiadaną już broń palną i elementy umundurowania policyjnego – mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Będzie łatwiej zaparkować. Miasto planuje nowy parking

Zatrzymano 5 osób

Policjanci dokładnie ustalili miejsca, w których mogą przebywać podejrzewani. Łącznie zatrzymano 5 osób. - Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty kierowania czy działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby dodaje rzecznik CBŚP

Na razie mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami, natomiast kobieta ma nad sobą policyjny nadzór.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE