RZESZÓW: Będzie łatwiej zaparkować. Miasto planuje nowy parking

2021-12-29 14:42
RZESZÓW: Będzie łatwiej zaparkować. Miasto planuje nowy parking przy Krzyżanowskiego
Autor: Materiały prasowe/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Rzeszowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wybór projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji planowanego na osiedlu Mieszka I nowego parkingu. O budowę nowych miejsca postojowych przy ul. Krzyżanowskiego wnioskowali do prezydenta sami mieszkańcy. Kiedy mogą ruszyć prace?

O budowę dodatkowych miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego wystąpili do Prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla Mieszka I. - Nowy ogólnodostępny parking ma powstać przy al. Krzyżanowskiego, w rejonie skrzyżowania z łącznikiem prowadzącym do ul. Św. Michała Archanioła. Będzie sąsiadował z już istniejącym parkingiem - wyjaśnia lokalizację planowanych przez urzędników miejsc parkingowych Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta miasta Rzeszowa.

Miejsca parkingowe i brakujący chodnik

Docelowo na nowym parkingu znaleźć ma się miejsce dla 18 aut. Oprócz parkingu, plan inwestycji na osiedlu Mieszka I zakłada także przy skrzyżowaniu al. Krzyżanowskiego z łącznikiem z ul. Św. Michała Archanioła budowę brakującego chodnika wraz z przejściami dla pieszych, planowane jest także powstanie oraz przebudowa zjazdów do przyszłych miejsc parkingowych.

Przetarg na wybór projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji parkingu został już ogłoszony, a jego rozstrzygnięcie zaplanowane jest na pierwszą połowę lutego przyszłego roku. Wygrana w postępowaniu firma na wykonanie zadania będzie miała 8 miesięcy od momentu podpisania umowy.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE