Trener Arabii Saudyjskiej - Herve Renard ma polskie korzenie! Jego babcia pochodziła z Poznania

2022-11-23 11:00
Trener Arabii Saudyjskiej - Herve Renard ma polskie korzenie! Jego babcia pochodziła z Poznania
Autor: PAP/EPA/Noushad Thekkayil Trener Arabii Saudyjskiej - Herve Renard ma polskie korzenie! Jego babcia pochodziła z Poznania

Mundial 2022. W sobotę (26 listopada) odbędzie się mecz piłkarskich mistrzostw świata między Polską, a Arabią Saudyjską. Mało kto wie, ale trener naszych rywali Herve Renard ma polskie korzenie.

Mundial 2022 trwa

Od niedzieli (20 listopada) trwają mistrzostwa świata 2022 w piłce nożnej. Reprezentacja Polski w pierwszym swoim meczu zremisowała bezbramkowo z Meksykiem. Z kolei w drugim starciu w grupie C Arabia Saudyjska sprawiła potężną sensację, ponieważ pokonała faworyzowaną Argentynę 2:1 i jest liderem "polskiej grupy".

Mundial 2022. Polska - Arabia Saudyjska

W sobotę (26 listopada) o godz. 14:00 odbędzie się starcie Polski z Arabią Saudyjską. Niewiele osób wie, ale trener reprezentacji naszych rywali ma polskie korzenie. Saudyjczyków prowadzi Francuz - Herve Renard. Okazuje się, że jego babcia była Polką! - Jak się okazało, babcia pochodziła nie z Łodzi, a z Poznania - powiedział w kwietniu w rozmowie z WP Sportowefakty.

Renard tłumaczył, że jego babcia przyjechała do Francji, gdy była w ciąży z jego mamą. - Mój dziadek został natomiast w Polsce. Nie wiem jednak dlaczego. Moja mama nigdy nie poznała swojego biologicznego ojca. Wydaje mi się, że jego losy nie są naszej rodzinie znane - dodawał selekcjoner Saudyjczyków.

Nieco więcej na temat drzewa genealogicznego trenera reprezentacji Arabii Saudyjskiej dowiadujemy się z "Przeglądu Sportowego". - Moi rodzice przyjechali do Francji w 1940 r. Wcześniej mieszkali w Poznaniu. Rodzice na nazwisko mieli Kamińscy, mama z domu była Cybulska. Mój ojciec nazywał się Jean Kamiński - powiedziała w rozmowie z dziennikiem Danielle Renard, czyli matka trenera Arabii Saudyjskiej.

Dziadkowie Renarda wyjechali więc z Polski w trakcie II wojny światowej. Nie są znane jednak okoliczności, dlaczego wyemigrowali.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na Mundialu w Katarze?
Strefa Kibica LIVE - Mundialowe studio VOX FM
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE