PBO 2024

i

Autor: Urząd Miasta Poznania

Budżet Obywatelski

Znamy projekty w tegorocznym Poznańskim Budżecie Obywatelskim

2023-09-21 16:11

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło prawie 200 projektów, z czego do głosowania zostało zakwalifikowanych 135 z nich. Poznaniacy będą mieli do rozdysponowania ponad 26 milionów złotych, to o 1,5 miliona więcej niż w poprzedniej edycji PBO.

Prawie 26 milionów złotych do wydania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Poznaliśmy listę projektów, na które poznaniacy będą mogli oddawać głosy.

- Mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta mogą wybierać spośród 135 projektów. Jak co roku głosowanie glosowanie odbędzie się elektronicznie, poprzez dedykowaną Budżetowi Obywatelskiemu platformę- powiedział nam Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania.

Każdy poznaniak będzie mógł oddać maksymalnie 5 głosów na jeden projekt z każdej kategorii.

- Jeden głos na projekty ogólnomiejskie duże, kolejny na projekty ogólnomiejskie w ramach zielonego budżetu i to są te projekty do 2 milionów złotych. Później mamy kategorie projektów ogólnomiejskich małych, czyli do 200 tysięcy złotych i projekty rejonowe małe i duże. Jak zawsze miasto podzielone zostało na 13 rejonów- dodał Pawełczak.

Głosowanie rozpocznie się 2 października i potrwa dwa tygodnie. Jego wyniki poznamy najpóźniej do końca października.

Polecany artykuł:

Co dalej z PSŻ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE