Stadion Żużlowy w Poznaniu

i

Autor: Wikipedia, Wikimedia Commons

Sport

Co dalej z PSŻ?

2023-09-21 15:40

Poznań może stracić jedyny klub żużlowy. Wszystko przez brak stałego oświetlenia na stadionie. To wymóg 1 ligi żużlowej, do której Skorpiony dostały zaproszenie.

7 milionów złotych na oświetlenie

PSŻ Poznań dostał zaproszenie do 1 ligi. Warunek: stałe sztuczne oświetlenie na stadionie. Klub wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że jeśli miasto nie sfinansuje tej inwestycji zarząd Skorpionów poda się do dymisji.

- Koszt postawienia stałego oświetlenia, słupów oświetleniowych z całym zapleczem to kwota rzędu 5-7 milionów złotych, takie są szacunki Poznańskich Inwestycji Miejskich i POSiR-u - tłumaczy Marcin Czaiński, wiceprezes zarządu PSŻ Poznań.

Klub dał władzom miasta czas do 15 października na podjęcie decyzji co do budowy oświetlenia.

- Z szantażystami się nie dyskutuje, przepraszam bardzo. Natomiast rozmawiamy. Jesteśmy otwarci na współpracę. Na pewno jesteśmy w stanie tego finansować samodzielnie, ale jeśli byłoby trzech takich finansujących, czy ministerstwo sportu, czy prywatni sponsorzy i miasto to widzę szansę, żeby to oświetlenie było. Klub też nas zapewnił, że może partycypować w kosztach i to w jednej trzeciej - odpowiada wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski.

Rozmowy trwają. Miasto wraz z klubem zwrócą się do ligi, aby być może mecze Skorpionów były rozgrywane o wcześniejszych godzinach lub żeby na stadionie można było korzystać z oświetlenia tymczasowego. Jego koszt dochodzi nawet do 70 tysięcy złotych za mecz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE