Park Wilsona jesienią

i

Autor: Agnieszka Janiszewska

Miasto

Ze stawów w Parku Wilsona zniknęła woda! Wiemy kiedy wróci

2024-04-16 19:33

W poznańskim Parku Wilsona nie ma wody w stawach. Okazuje się, że za wypompowanie wody odpowiadają pracownicy poznańskiej Palmiarni. Wiemy kiedy wrócą dobrze znane poznaniakom stawy pełne wody

To zaplanowane działanie 

Stawy czyszczone są co parę lat. Ostatni raz czyszczone były w 2019 roku.

- To są zaplanowane działania i informowaliśmy o tym też już na naszych mediach społecznościowych, tak żeby uspokoić wiedzających park Wilsona. Aktualnie przeprowadzone prace dotyczą pielęgnacji właśnie czyszczenia dna trzech stawów, które znajdują się w części angielskiej parku, z takiej materii organicznej i ze wszystkich zanieczyszczeń. Dodatkowo prowadzone są prace pielęgnacyjne, a także konserwacyjne, jeśli chodzi o aeratory, które dodatkowo napowietrzają,. One nie tylko pięknie wyglądają, ale też napowietrzają staw, dzięki czemu właśnie takie czyszczenie nie odbywa się aż tak często i jest możliwość wykonywania ich co kilka lat.

tłumaczyła Joanna Wojciechowska z Palmiarni Poznańskiej.

Czyszczenie pomoże zwierzakom

Czyste zbiorniki mają poprawić życie zwierząt, które w nich mieszkają. Pracownicy palmiarni na czas sprzątania stawów zaopiekowali się rybami.

- Tutaj są zabezpieczane wszystkie zwierzęta i dokładane są wszelkie nasze starania, ażeby zapewnić im takie odpowiednie warunki. Chodzi o to właśnie, żeby ta woda i dno było czyste. Zakładamy, że potrwa niedużej niż do około dwóch tygodni.

dodaje Joanna Wojciechowska z Palmiarni Poznańskiej.

Woda w stawach w Parku Wilsona, jeśli nie będzie opóźnień, wróci na początku maja.