szkoła

i

Autor: Canva

Edukacja

Varia Posnania wydała grafik dla poznańskiej edukacji

2024-04-16 13:25

5-letni grafik dla poznańskiej edukacji przygotowała fundacja Varia Poznania. Ma on być wskazówką dla szkół, jakie zmiany należałoby wprowadzić.

15 postulatów, które można wprowadzić w kilka lat

Zmiany mają być możliwe do wprowadzenia już na poziomie lokalnym. Wśród nich są chociażby zmiany w programie nauczania i rozwój zajęć antydyskryminacyjnych:

- To są asystenci wielokulturowi, tak aby osoby z Ukrainy, czy w ogóle osoby migrujące nie były w szkole wykluczone, tylko aby miały też wsparcie we włączaniu się we społeczność uczniowską. To są prawa uczniowskie i statuty szkół, które nadal dziś łamią prawa ucznia i ustawy. Mamy wykaz takich rzeczy, które miasto ma w swoich kompetencjach, które też nie wymagają wielkiego nakładu pracy czy pieniędzy - powiedział nam Kacper Nowicki, z fundacji Varia Poznania.

Wśród propozycji są także zmiany w dodatkach motywacyjnych dla nauczycieli oraz w finansowaniu młodzieżowej rady miasta

Cały grafik opublikowano na stronie organizacji. Postulaty zebrano podczas Okrągłego Stołu dla Poznańskiej Edukacji. Fundacja złoży dokument na ręce prezydenta po najbliższych wyborach. Ta chce rozmawiać z władzami miasta, na temat możliwości wprowadzenia postulowanych zmian.​