Szpital na MTP

i

Autor: Michalina Maciaszek

Więcej łóżek covidowych w szpitalu tymczasowym na MTP

2021-11-30 15:34

Kolejny 28-łóżkowy moduł zostanie uruchomiony w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Do tej pory od ponad tygodnia było tam 178 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Codziennie prawie wszystkie miejsca były zajęte. Moduł byłby otwarty szybciej, ale brakowało lekarzy.

Wraz z służbami Pana Wojewody skompletowaliśmy już niemal w pełni kadrę lekarską, niezbędną do bezpiecznego działania nowych miejsc łóżkowych. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni moduł ten będzie mógł działać.

Mówi Bartosz Sobański ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Na jeden 28-łózkowy moduł potrzebnych jest 17 lekarzy.

Trzeba podkreślić, że tak duży szpital tymczasowy, pod kątem dostępnych dla pacjentów łóżek drugi w Polsce, wymaga wsparcia wielu lekarzy, zatem pozyskiwanie kadr jest dość trudnym przedsięwzięciem i stąd nieco dłuższy czas przygotowania kolejnych modułów.

Nowe łóżka pojawią się najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu. Dodajmy, dzisiaj w szpitalu tymczasowym zajętych było 165 na 168 łóżek i 5 na 10 respiratorów. Ostatniej doby zmarły 3 osoby.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE