W Poznaniu można już kupić żywe karpie

2022-12-09 14:45
Polski Karp
Autor: Gospodarstwo Rybackie Topornica

Pierwsze punkty sprzedające żywe ryby stanęły już przed supermarketami

Żywe karpie można już kupić w Poznaniu. Pierwsze stoiska pojawiły się przy dużych supermarketach. Takie ryby wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, mimo że różnica między świeżo wyłowioną a tą ze sklepowej lady jest praktycznie niezauważalna.

Moja osobista opinia jest taka, że najlepiej jednak kupować karpia uśmierconego. Wszystkie podmioty są nadzorowane. Produkcja przez inspekcje weterynaryjna, a sprzedaż przez inspekcję sanitarną i jakościowo nie powinien od odbiegać jeden od drugiego. - Mówi Powiatowy lekarz weterynarii w Poznaniu Grzegorz Wegiera.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup żywej ryby, wcześniej powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na zbiornik, w którym jest przechowywana.

Zwróćmy uwagę na to, żeby w tych zbiornikach było natlenowanie, żeby nie było więcej ryb niż kilogram na litr wody, ta woda powinna być wymieniana i utrzymywać temperaturę od 4 do 6 stopni, maksymalnie do 10.

W tym roku za kilogram karpia trzeba zapłacić około 33 złote.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE