Tramwaj nr 16 na linii PST

i

Autor: MPK Poznań/Facebook Tramwaj nr 16 na linii PST

Od stycznia wraca tramwaj na Słowiańską w Poznaniu. Od maja na całą trasę PST

2022-12-09 13:36

Z informacji Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania wynika, że na trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju między Mostem Teatralnym, a przystankiem Słowiańska ruszyła podbijarka. To kolejny etap pierwszej części modernizacji trasy PST od Mostu Teatralnego do Słowiańskiej, który ma mieć swój koniec w styczniu. Druga część, od Słowiańskiej do Osiedla Sobieskiego ma zakończyć się na koniec maja 2023.

Prace na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju trwają

Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania, w swoich mediach społecznościowych umieścił wpis, w którym informuje, że na trasę PST od Mostu Teatralnego do ulicy Słowiańskiej ruszyła podbijarka torowiska. Prace na tym odcinku mają trwać do stycznia. Jak informuje Wiśniewski, prace na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju były potrzebne po 25 latach na wzgląd na bezpieczeństwo pasażerów.

MPK o remoncie trasy PST

Pierwszą częścią remontowanej trasy zajmuje się MPK Poznań, natomiast drugą poznańskie ZTM. O postęp prac na pierwszym fragmencie remontowanego PST zapytaliśmy przedstawicielkę MPK.

"Prace na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku od ul. Roosevelta do przystanku Słowiańska odbywają się zgodnie z harmonogramem, są już bardzo zaawansowane. Zakończyły się już roboty mostowe. Estakada Bogdanki oraz wiadukt nad ul. Poznańską zyskały już nową izolację, w tym tygodniu na nowo zamontowanym torowisku pojawiła się podbijarka, której zadaniem jest, najprościej mówiąc ułożenie torów na odpowiedniej wysokości i płaszczyźnie. Podbijarka będzie pracować jeszcze kilka dni. Wykonawcy, którzy wymieniają torowisko na trasie PST mając świadomość, jak istotna jest dla systemu poznańskiej komunikacji miejskiej ta trasa starają się zakończyć roboty jak najszybciej, a przypomnę, że zadanie podzielono na dwa odcinki."

Powiedziała nam Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. Po zakończeniu prac na trasie do Słowiańskiej, będą trwały prace w drugiej części Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, od Słowiańskiej, aż do Osiedla Sobieskiego.

Kiedy pojedziemy tramwajem na Słowiańską?

Prace na fragmencie PST od ul. Roosevelta do przystanku Słowiańska trwają, mają się zakończyć najpóźniej w styczniu przyszłego roku i wtedy, jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego będzie można uruchomić połączenie tramwajowe między centrum, a przystankiem Słowiańska. - dowiedzieliśmy się od Agnieszki Smoguleckiej. Na całą trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju pojazdy szynowe kursować mają, według informacji Mariusza Wiśniewskiego od końca maja. Mają wtedy jeździć z prędkością nawet do 70 km/h.