UAM uruchamia produkcję przyłbic ochronnych! Nawet 70 sztuk na godzinę!

2020-04-23 16:28
Centrum Zaawansowanych Technologii UAM uruchamia produkcję przyłbic ochronnych
Autor: CZT UAM/mat.pras Centrum Zaawansowanych Technologii UAM uruchamia produkcję przyłbic ochronnych

Centrum Zaawansowanych Technologii UAM rozpoczęło produkcję przyłbic ochronnych. Trafią one do szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ruszyła produkcja przyłbic ochronnych. Są wykonane z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym. Ponadto nie są one wykonane poprzez drukowanie 3D, a za pomocą klasycznej wtryskarki. Dzięki temu można wykonać ponad 70 sztuk przyłbic na godzinę. Metodą drukarki 3D są jednak wykonywane adaptery do masek. Jednak dzięki klasycznej metodzie inżynierowie i naukowcy UAM będą mogli rozpocząć produkcję na skalę masową.

To bardzo ważne, żebyśmy w dobie zagrożenia epidemicznego dostarczali środki niezbędne do poprawnego działania służby zdrowia oraz rozbudowywali krajową bazę procesów wytwarzania. Dzięki środkom finansowym zapewnionym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wsparciu przedsiębiorstw przyłbice są na bieżąco bezpłatnie przekazywane do szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej

mówi  dr hab. Robert Przekop prof. UAM, pomysłodawca i koordynator projektu. Centrum Zaawansowanych Technologii zaprasza do kontaktu wszystkie instytucje, które potrzebują pomocy w postaci przyłbic ochronnych.

Posłuchaj, dlaczego bolą plecy i jak sobie radzić z dolegliwościami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE