Poznań: Gdzie wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki? Urząd Miasta instruuje

2020-04-23 14:26
Rękawiczki i maseczka
Autor: 15734951/pixabay.com

Urząd Miasta postanowił poinstruować poznaniaków co powinni zrobić ze zużytymi rękawiczkami jednorazowymi i maseczkami ochronnymi.

Co zrobić ze zużytymi rękawiczkami jednorazowymi i maseczkami? Do jakiego rodzaju odpadów je wyrzucić? Każdy kto zadaje sobie takie pytania odpowiedź znajdzie na stronie Urzędu Miasta Poznań.

Jednorazowe rękawiczki oraz maseczki należy zawsze wyrzucać do pojemników na śmieci, niezależnie od tego, czy używamy ich w domu, czy na zewnątrz. W gospodarstwach domowych powinny one trafić do pojemników na odpady zmieszane. Nie wolno wrzucać środków ochrony osobistej do toalety - plastikowe czy silikonowe rękawiczki zaczynają wówczas blokować rury kanalizacyjne - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Dodatkowo śmieci osób, które objęte są kwarantanną traktowane są jako odpady komunalne. Mimo to pracownicy GOAP-u proszą, aby odpady zmieszane wrzucać do śmietników tylko i wyłącznie w szczelnie zawiązanych workach. Dzięki temu pracownicy ryzyko kontaktu będzie zminimalizowane.

GOAP zaapelował również, aby śmietniki, które zawsze zamykane są na klucz podczas pandemii były otwarte.

Zmiany w tarczy antykryzysowej dają nowe możliwości!
COŚ DOBREGO #10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE