Sylwester 2023

i

Autor: Canva Nowy Rok 2024

Nasz news!

Sylwester miejski w Poznaniu się nie odbędzie! Jest odpowiedź miasta!

Niektórzy zadawali sobie pytanie, czy w 2023 roku pierwszy raz od 2019 roku odbędzie się miejski Sylwester w Poznaniu. W 2020 i 2021 roku brak imprezy sylwestrowej był spowodowany pandemią, w 2022 roku miasto tłumaczyło się inflacją. I tak też tłumaczy decyzję, która zapadła względem roku 2023. Otrzymaliśmy informację z Urzędu Miasta, że miejskiego Sylwestra nie będzie!

Brak miejskiego Sylwestra w Poznaniu od 2019 roku

Ostatni raz taką miejską imprezę sylwestrową widzieliśmy w Poznaniu w nocy z 31 grudnia 2019 na 1 stycznia 2020. Mieszkańcy nie byli dość zadowoleni repertuarem, jak i atrakcjami przygotowanymi przez Miasto. Od 2020 roku miejski Sylwester się już nie odbywa. W latach 2020-2021 blokowała go pandemia, w 2022 roku inflacja. Jak będzie w 2023 roku?

Czy odbędzie się miejski sylwester w Poznaniu? Jest odpowiedź Urzędu Miasta!

Już kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Estrada Poznańska nie otrzymała zlecenia przeprowadzenia takiej imprezy. Teraz otrzymaliśmy takie potwierdzenie również z Urzędu Miasta Poznania. - Ze względu na trudną sytuację finansową samorządów oraz utrzymujące się wysokie koszty funkcjonowania, do których przyczynia się inflacja, oddziałująca m.in. na rosnące ceny energii, organizacja miejskiej imprezy sylwestrowej w tym roku nie jest planowana - przekazała nam w mailu rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania Joanna Żabierek.

Poznaniacy podzieleni co do miejskiego Sylwestra

We wtorkowy poranek, 26 września zadaliśmy Wam na naszym profilu facebookowym pytanie, czy chcielibyście, by miasto zorganizowało miejskiego Sylwestra. Choć na początku dyskusji przeważały osoby, które były bardzo chętne, by taka impreza 31 grudnia 2023 odbyła się, to później pojawiło się więcej głosów przeciwnych. I tak, około dwa razy więcej komentujących było przeciwnych organizacji. Najwięcej osób argumentując swoją decyzję, zaznaczało inflację, inne potrzebne wydatki, pamięć poprzednich takich imprez sylwestrowych, czy brak reprezentatywnego miejsca, gdzie taka impreza miałaby się odbyć.

A Wy co o tym myślicie?

Sonda
Czy Miasto Poznań powinno zorganizować miejskiego Sylwestra?
Historia z Koprem - Sylwester w PRL

Zobaczcie, jak wygląda Sylwester w innych miastach!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE