Sklep samoobsługowy Żabka na terenie szpitala. To pierwszy taki w Polsce

i

Autor: materiały prasowe Sklep samoobsługowy Żabka na terenie szpitala. To pierwszy taki w Polsce

Nowy sklep

Żabka Nano: sklep samoobsługowy Żabka na terenie szpitala. To pierwszy taki w Polsce!

2023-04-13 7:30

Na terenach szpitali znajdują się sklepy, kioski czy kwiaciarnie. Pod Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu powstaje teraz nietypowy sklep. - Żabka Nano. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Kiedy nastąpi jego otwarcie? O szczegółach piszemy poniżej.

Samoobsługowa Żabka na terenie szpitala

Kiosk czy kwiaciarnia na terenie szpitala to nic nadzwyczajnego. Teraz na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu powstaje... samoobsługowa Żabka. - Już niedługo, już wkrótce... na terenie Filii nr 1, tuż obok Rotundy, uruchomiony zostanie sklep bezobsługowy Żabka. Będzie to pierwszy taki sklep na terenie szpitala w Polsce - przekazali przedstawiciele szpitala kilka tygodni temu. Zresztą w ostatnim czasie Żabka stawia na nowoczesne rozwiązania. Sklepy bezobsługowe nie są niczym nowym. Jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszym sklepie Żabka typu wyspa, który powstał w Galerii Pestka.

Samoobsługowa Żabka na terenie szpitala w Poznaniu. Kiedy otwarcie?

Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu mieści się przed wejściem głównym (wejściem A), obok rotundy, przy parkingu, na który wjeżdża się od ul. Juraszów. - To jak do tej pory najmniejszy sklep autonomiczny sieci – powierzchnia sali sprzedaży wynosi 16 m2 - mówią przedstawiciele Żabki.

Sklep zostanie otwarty w drugim kwartale tego roku.

Żabka Nano - jak z niej korzystać? To musisz mieć

Wstęp do placówki możliwy będzie przy wykorzystaniu dowolnej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej Żappka z kartą płatniczą podpiętą pod Żappka Pay.

– Otwarcie sklepu Żabka to zawsze szansa dla lokalnej społeczności na zrobienie szybkich zakupów. Szpital to kolejny typ lokalizacji, w którym nasz sklep autonomiczny jest dostępny dla klientów, bo zgodnie z naszą misją, chcemy im zapewniać wygodę wszędzie tam, gdzie to możliwe – mówi Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych w Żabka Future.

Nano Żabka w szpitalu. Jaki asortyment?

Mimo niewielkiej powierzchni sklepu, asortyment Żabki Nano na terenie poznańskiego szpitala będzie liczyć ok. 900 produktów. Znajdą się w nim m.in. produkty marek własnych Żabki, takie jak dania gotowe Szamamm, kanapki Tomcio Paluch, płynne przekąski Foodini, soki i lemoniady Wycisk oraz świeżo mielona kawa z ekspresu. Ze względu na lokalizację i potrzeby pacjentów szpitala, sklep będzie dysponował również rozbudowaną ofertą produktów higienicznych.

– Szpital Wojewódzki w Poznaniu, jako pierwszy w Polsce, umożliwi swoim pacjentom, osobom odwiedzającym i pracownikom zakupy w sklepie sieci Żabka. Podjęliśmy propozycję współpracy, ponieważ jest to zgodne z naszą wizją świadczenia usług na wysokim poziomie i sięgania po nowoczesne rozwiązania. Sklep Żabka Nano oznacza, że nasza niemedyczna oferta wzbogaci się o miejsce bardzo potrzebne, przyjazne i na najwyższym europejskim poziomie. Jesteśmy przekonani, że na funkcjonowaniu takiego sklepu na terenie szpitala zyskają przede wszystkim pacjenci, gdyż będzie otwarty 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Tak jak Szpital – mówi Piotr Nowicki, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Sklepy Żabka Nano powstaną w kolejnych miejscach?

Żabka Nano to innowacyjny koncept, który zmienia i kształtuje postrzeganie doświadczeń konsumenckich. Pierwszy sklep rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2021 r. w Poznaniu. Obecnie Żabka Nano to największa sieć sklepów autonomicznych w Europie. Liczy ponad 50 tego typu placówek, a w planach jest otwarcie kolejnych kilkudziesięciu.

Sklepy Żabka Nano zlokalizowane są m.in. w miejscach, w których – ze względu na ograniczoną powierzchnię lub wymogi prawne – nie zmieściłaby się standardowa placówka sieci Żabka, np. w biurowcach, klubach fitness czy akademiku. Stanowią także ważny element tkanki miejskiej – są obecne na ważnych ulicach miast czy na stacjach metra.

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE