Poznań: Rusza rekrutacja do przedszkoli! TO WARTO WIEDZIEĆ! [INFORMATOR]

2020-03-05 14:02
Przedszkole Poznań
Autor: UMP Przedszkole Poznań

10 marca w Poznaniu rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli. Jest kilka ważnych informacji, w których powinni wiedzieć rodzice. Zobaczcie nasz specjalny informator.

Dla rodziców to jeden z najgorętszych okresów w roku. 10 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli. Potrwa ona do 24 marca. O tym, czy dziecko dostanie się do wybranej placówki, zdecyduje liczba zdobytych punktów. WAŻNA INFORMACJA! Rodzice dzieci, które uczęszczają już do przedszkola do 9 marca muszą potwierdzić chęć kontynuowania edukacji w tej samej placówce.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI W POZNANIU 2020/2021 – KRYTERIA

Poznańscy radni podjęli decyzję, że w tym roku dodatkowe punkty otrzymają dzieci rodziców, którzy:

  • oboje pracują, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą (30 pkt.);
  • mają już dzieci w danym przedszkolu (60 pkt.);
  • oboje płacą podatki w Poznaniu (30 pkt.).
  • Dodatkowe punkty przysługują także, kiedy o przyjęcie do tej samej placówki ubiega się jednocześnie rodzeństwo (15 pkt.).
  • Rada Miasta przyjęła również dodatkowe kryterium, które dotyczy wykonania u dziecka obowiązkowych szczepień zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych (60 pkt.). Kryterium to spełniają także dzieci, które z przyczyn medycznych nie podlegają Programowi Szczepień Ochronnych.
  • Znaczenie ma również fakt, czy rodzic wskazał dane przedszkole jako pierwszej preferencji (50 pkt.), drugiej (30 pkt.), trzeciej (20 pkt.), czwartej (10 pkt.) czy piątej (1 pkt.).

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI W POZNANIU 2020/2021 – HARMONOGRAM

  • 10-24 marca - w tym czasie rodzice i opiekunowie dziecka muszą dostarczyć do przedszkola (pierwszego wyboru) wniosek o przyjęcie dziecka, wraz z potrzebnymi dokumentami
  • 9 kwietnia (godz. 12) - ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Uwaga - nie jest to jednoznaczne z przyjęciem dziecka. Rodzic musi potwierdzić, że chce, aby uczęszczało ono do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane
  • 9 kwietnia - 16 kwietnia - rodzic lub opiekun dziecka potwierdza pisemnie wolę zapisu malucha do danego przedszkola. Brak pisemnego potwierdzenie jest jednoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji
  • 20 kwietnia (godz. 12) - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Tego samego dnia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych zostaną ogłoszone listy placówek dysponującymi wolnymi miejscami.

Dodajmy, w przyszłym roku szkolnym 2020/2021 na dzieci czekać będzie aż 17 400 miejsc - 14 000 w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Poznań, 2200 - w przedszkolach publicznych prowadzonych przez inny organ oraz 1200 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Aplikacja do elektronicznego wypełnienia wniosku będzie aktywna dzień przed rozpoczęciem rekrutacji na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/poznan/.

Koronawirus w Zielonej Górze - konferencja
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE