13. PKO Poznań Półmaraton NIE ODBĘDZIE SIĘ w kwietniu! Przez koronawirusa!

2020-03-05 10:09
Marathon Poznań
Autor: Adam Ciereszko / mat.pras. Marathon Poznań

Organizatorzy 13. PKO Poznań Półmaratonu wydali oświadczenie, w którym informują zawodników i mieszkańców, że impreza nie odbędzie się w planowanym terminie. Wszystko przez koronawirusa.

W czwartek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania. Podczas niego podjęto decyzję, że 13. PKO Poznań Półmaraton nie odbędzie się 5 kwietnia. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań

komentuje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Półmaratonu.

13. PKO Poznań Półmaraton – kiedy się odbędzie?

Prawdopodobny termin, w którym mógłby odbyć się 13. PKO Poznań Półmaraton to weekend, w którym zaplanowany jest 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym obie imprezy odbyłyby się w weekend 17-18 października 2020. Obecnie trwają rozmowy organizatorów ze służbami porządkowymi, instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu, sponsorami i partnerami imprezy, które pozwolą ustalić, czy możliwe jest zorganizowanie obu biegów w jednym terminie. Ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca marca.

Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie Półmaratonu i Maratonu w jedną imprezę to 13. PKO Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok. W obu przypadkach zawodnicy, którzy opłacili start, będą mogli tę opłatę przenieść na nowy termin Imprezy.

Andrzej Duda podpisał ustawę na dworcu. Ludzie pękają ze śmiechu!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE