Polski Teatr Tańca w Poznaniu po raz pierwszy z własną siedzibą! [WIDEO]

2020-03-04 15:32
Polski Teatr Tańca w Poznaniu z nową siedzibą
Autor: Maciej Melcer

Po 47 latach w końcu doczeka się własnej siedziby. Do tej pory Polski Teatr Tańca w Poznaniu nigdy nie miał do dyspozycji swojej przestrzeni. Obecnie tancerze wynajmują salę od Szkoły Baletowej przy ul. Koziej w Poznaniu.

Za kilka miesięcy tancerze wprowadzą się do budynku przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu. Kamienica jest obecnie remontowana i dostosowywana do ich potrzeb.

Polski Teatr Tańca w Poznaniu z własną siedzibą

- Przede wszystkim będziemy mogli zagrać spektakl wtedy kiedy będziemy chcieli, a nie wtedy gdy będzie dostępna przestrzeń. Tak się teraz często zdarza, że po premierze musimy czekać na drugi termin, nie mówiąc już o kolejnym. Dzięki własnej siedzibie będziemy w pełni władać własnym czasem.

- mówi dyrektorka teatru Iwona Pasińska. Tancerze już nie mogą się doczekać przeprowadzki z ul. Koziej w Poznaniu, gdzie wynajmują przestrzeń od szkoły baletowej. Nowa przestrzeń da im znacznie więcej możliwości.

- To będzie bardzo nowoczesna i mobilna scena. Będzie ją można przestawiać i dostosowywać do różnych potrzeb. Będziemy tu mogli robić niesamowite rzeczy. Będzie też kawiarnia artystyczna oraz pokoje gościnne.

- mówi jedna z tancerek Paulina Jaksim. Premierowy spektakl w nowej siedzibie teatru odbędzie się 5 grudnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE