Poznań: Bilety będą droższe? Jeśli radni się nie zgodzą, będzie mniej kursów! [SONDA]

2020-03-05 12:56
PEKA Poznań
Autor: UMP PEKA Poznań

Na najbliższej sesji rady miasta radni mają zdecydować, czy bilety na komunikację miejską w Poznaniu podrożeją. A co się stanie jeśli ceny się nie zmienią? Będzie mniej kursów zarówno na liniach tramwajowych jak i autobusowych.

Urząd Miasta przekonuje poznaniaków, że podwyżki są konieczne. Urzędnicy obwiniają o to rząd. Chodzi o zmiany dotyczące PIT-ów. Z wyliczeń władz Poznania wynika, że w budżecie miasta na komunikację miejską zabrakło przez to około piętnastu milionów złotych. Decyzję w sprawie podwyżek podejmą miejscy radni na najbliższej sesji. Co jednak w sytuacji, gdy radni powiedzą podwyżkom stanowcze NIE?

Konieczne byłoby nie tylko zmniejszenie częstotliwości kursowania wszystkich linii tramwajowych w układzie podstawowym z obecnych 10' do 12', co oznacza że na przystanek nie będzie przyjeżdżało 6 tramwajów w ciągu godziny, lecz już tylko pięć. Będzie to miało przełożenie na znaczne pogorszenie wygody i standardu podróżowania - ta sama liczba pasażerów będzie się musiała zmieścić w mniejszej liczbie pojazdów. Oprócz pogorszenia częstotliwości konieczne byłoby także m.in. skrócenie linii 3 do Zawad, likwidacja dodatkowych kursów na linii 16 w godzinach szczytu i w soboty oraz powrót do częstotliwości 20' na liniach 6, 12 i 17 w soboty. Cięcia dotyczyłyby również nocnej linii 201, która jeździłaby przez cały rok co 30 minut, czyli w weekendy dwa razy rzadziej niż obecnie

informuje Urząd Miasta na swojej stronie internetowej.

Urzędnicy dodają, że Poznań nie jest jedynym miastem, które boryka się z tym problemem. Na podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej zdecydowały się władze między innymi Łodzi czy Trójmiasta. Z kolei cięcia w kursach wprowadzono w Warszawie, Szczecinie czy Bydgoszczy. A która opcja wydaje się Wam bardziej korzystna?

ZOBACZ TAKŻE:

Jak się witać w dobie koronawirusa - sonda Federa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE