Polacy walczą o EURO. Jaki wynik spotkania Polska - Estonia?

2024-03-21 22:34

Już tylko jeden krok dzieli piłkarską reprezentację Polski od występu na EURO 2024. Na PGE Narodowym w półfinałowym meczu barażowym Polacy pokonali reprezentację Estonii 5:1 i zapewnili sobie udział w finale baraży. Z kim zagrają podopieczni Michała Probierza w decydującym starciu?

Mecz Polska - Estonia. Spotkanie o finał baraży EURO 2024

Biało-czerwonych czeka ostatni etap walki o awans na Euro 2024 w Niemczech. W półfinale swojej ścieżki barażowej w czwartkowy wieczór podejmowali znacznie niżej notowaną Estonię.

Reprezentacja Polski jest obecnie 30. w rankingu FIFA. Estonia zajmuje w tym zestawieniu dopiero 123. lokatę, a w kwalifikacjach Euro 2024 zdobyła w ośmiu meczach zaledwie jeden punkt, notując bilans bramek 2-22. Dlatego to Reprezentacja Polski była zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Mecz Polska - Estonia. Skład reprezentacji Polski

Polacy na mecz z Estonią wyszli w następującym składzie: 1-Wojciech Szczęsny - 5-Jan Bednarek, 3-Paweł Dawidowicz, 14-Jakub Kiwior - 19-Przemysław Frankowski, 6-Jakub Piotrowski, 18-Bartosz Slisz, 10-Piotr Zieliński, 21-Nicola Zalewski - 7-Karol Świderski, 9-Robert Lewandowski (kapitan).

Na trybunach PGE Narodowego zasiadło wielu kibiców! Byłeś na meczu? Poszukaj siebie na naszych zdjęciach!

Baraże o EURO 2024. Polska - Estonia: jaki wynik meczu?

Reprezentacja Polski była faworytem meczu z Estonią i z tej roli nasi piłkarze się wywiązali. Od początku meczu widać było dużą przewagę Biało-Czerwonych, którzy dominowali w każdym elemencie gry. Swoją przewagę udało się szybko udowodnić w 22. minucie spotkania. Bramkę zdobył Przemysław Frankowski. Od 27. minuty Estonia gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Maksima Paskotsiego. Po tym wydarzeniu ciężko było sobie wyobrazić, aby niżej notowany rywal miał jakiekolwiek szanse na awans. Jednak do przerwy wynik meczu nie uległ zmianie. Podopieczni Michała Probierza schodzili na przerwę z jednym golem przewagi.

Na szczęście po przerwie bardzo szybko udało się podwyższyć prowadzenie. Drugą bramkę dla naszej reprezentacji zdobył Piotr Zieliński.

W 70. minucie Polacy podwyższyli wynik meczu na 3:0. Gola strzelił Jakub Piotrowski.

Nie minęło kilka minut i było już 4:0. Tym razem trafieniem samobójczym popisał się Karol Mets. Nie minęły trzy minuty i było 5:0. Bramkę Zdobył Sebastian Szymański. Kiedy wydawało się, że nasza reprezentacja już na pewno zachowa czyste konto nasi obrońcy popełnili duży błąd, który wykorzystali Estończycy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla reprezentacji Polski.

Jeden krok do finałów EURO! Z kim zagra Polska?

Przed Biało-Czerwonymi już tylko jeden mecz aby zagrać w finałach EURO 2024. Tym razem poprzeczka będzie jednak zdecydowanie wyżej zawieszona. Podopieczni Michała Probierza udadzą się do Cardiff, na mecz z reprezentacją Walii. Ten kto wygra awansuje na EURO. Przegrany będzie musiał obejść się smakiem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!