Zieloni nie dali rady. Pogoń wygrywa na inaugurację PKO Ekstraklasy

2023-07-21 19:57

W piątek rozrywki w sezonie 2023/2024 zainaugurowała PKO Ekstraklasa. Do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie swoje mecze w roli gospodarza gra Warta Poznań przyjechał jeden z faworytów do Mistrzostwa - Pogoń Szczecin. Portowcy z roli faworyta wywiązali się dość dobrze, wygrali 1:0 z Zielonymi i zostali pierwszymi liderami tabeli w tym sezonie.

Sezon PKO Ekstraklasy 2023/2024 rozpoczęty! Na inaugurację Warta Poznań zmierzyła się z Pogonią Szczecin. Obie drużyny cele na ten sezon mają jasny - Warta chce się spokojnie utrzymać, Pogoń Szczecin zamierza walczyć o najwyższe lokaty.

1. Kolejka PKO Ekstraklasy: Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Mecz rozpoczął się tak jak przewidywało większość kibiców - Pogoń ruszyła do ataków, jednak większość z nich wielkiego skutku nie przyniosło. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, jednak optyczną przewagę mieli goście. Ataki jednak oczekiwany skutek przyniosły. Pierwszą bramkę tego sezonu zdobył w 36. minucie Efthymios Koulouris. Warta próbowała się odgryźć. Dobrze prezentowali się skrzydłowi, Szmyt i Savić, jednak większego efektu to nie przyniosło. Pogoń schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Śmiało można powiedzieć, iż to Warta tworzyła sobie dużo lepsze sytuację, jednak niestety dla miejscowych fanów, nie zamieniło się to na zdobycz bramkową. Warta Poznań przegrała 1:0, chociaż w samej końcówce kilka razy zdołała zagrozić bramce rywali.

Warto także dodać, iż w piątkowy wieczór dopisali także kibice. Mecz z trybun oglądało ponad 3200 widzów. Być może to nie tak wiele, nawet jak na standardy Ekstraklasy, jednak takie liczby w poprzednim sezonie na stadionie w Grodzisku często nie były podawane. Miejmy nadzieję, iż ten trend się utrzyma także w kolejnych meczach Zielonych.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Efthymis Koulouris (36).

Żółta kartka - Warta Poznań: Wiktor Pleśnierowicz.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 3 274. (

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z pierwszego meczu sezonu PKO Ekstraklasy!

Początek sezonu Ekstraklasy  - pierwsze mecze za nami!

Warta Poznań w Grodzisku tego lata trochę pogra. Zieloni w pierwszych czterech kolejkach aż trzy razy zagrają w roli gospodarza. Za tydzień z Górnikiem Zabrze i za trzy tygodnie z Ruchem Chorzów. W międzyczasie udadzą się na boisko mistrza Polski, aby zagrać z Rakowem.

Początek sezonu wydaje się więc dla Warty bardzo trudny. Dlatego ważny będzie mecz z Górnikiem aby w nim zgarnąć pełną pulę i aby na pierwsze punkty nie trzeba było długo w przypadku Zielonych czekać. Sezon dla Zielonych może nie rozpoczął się najlepiej, jednak plusem jest fakt, iż jeden z najgroźniejszych zespołów naszej ligi, tej jesieni już za Wartą.

Pogoń Szczecin natomiast szykuje się teraz do walki o europejskie puchary. Już w najbliższy czwartek Portowcy zagrają w ramach 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji z Linfild.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!