Ogień na balkonie od grilla

i

Autor: KP PSP Kościan

Pożar

Pożar na balkonie! Imprezowicze zostawili grilla bez opieki

2023-05-29 13:36

Czym grozi pozostawienie ognia bez opieki przekonali się mieszkańcy Kościana. Na balkonie w domu jednorodzinnym, gdzie robili grilla wybuchł pożar. Z pomocą ruszyli przechodnie.

Strażacy chwalą postawę przechodniów!

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.05.)  ok. godz. 18:00 na ul. Śmigielskiej w Kościanie. Pożar na balkonie zauważyły osoby postronne, które od razu zaalarmowały strażaków i domowników, a zaraz potem pomogły tym ostatnim w gaszeniu ognia. Dzięki nim spaliło się na szczęście tylko wyposażenie balkonu, plastikowa rynna przy dachu oraz zniszczony został fragment elewacji domu. A pogoda sprzyjała żywiołowi, bo było ciepło i słonecznie. 

- Istniało realne, duże zagrożenie, że ten pożar mógł się rozprzestrzenić na pozostała część budynku, m.in. dach. Także tutaj ta postawa osób postronnych, które natychmiast to zauważyły, zgłosiły i pomogły przy gaszeniu zapobiegła rozprzestrzenianiu się tego ognia - mówi Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

W chwili pożaru w budynku przebywało 6 osób, nikomu nic się nie stało.

Strażacy apelują, nigdy nie zostawiajcie ognia bez opieki. Nawet „mała iskra wielki pożar wznieci”.

Kremówkowe szaleństwo na rzeszowskim rynku
Źródło: Pożar na balkonie w Kościanie. Zostawili grilla bez opieki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE