Ogień na balkonie od grilla

i

Autor: KP PSP Kościan

Pożar

Pożar na balkonie w Kościanie. Zostawili grilla bez opieki

2023-05-29 13:36

Czym grozi pozostawienie ognia bez opieki przekonali się mieszkańcy Kościana. Na balkonie w domu jednorodzinnym, gdzie robili grilla wybuchł pożar. Z pomocą ruszyli przechodnie.

Strażacy chwalą postawę przechodniów!

Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.05.)  ok. godz. 18:00 na ul. Śmigielskiej w Kościanie. Pożar na balkonie zauważyły osoby postronne, które od razu zaalarmowały strażaków i domowników, a zaraz potem pomogły tym ostatnim w gaszeniu ognia. Dzięki nim spaliło się na szczęście tylko wyposażenie balkonu, plastikowa rynna przy dachu oraz zniszczony został fragment elewacji domu. A pogoda sprzyjała żywiołowi, bo było ciepło i słonecznie. 

- Istniało realne, duże zagrożenie, że ten pożar mógł się rozprzestrzenić na pozostała część budynku, m.in. dach. Także tutaj ta postawa osób postronnych, które natychmiast to zauważyły, zgłosiły i pomogły przy gaszeniu zapobiegła rozprzestrzenianiu się tego ognia - mówi Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

W chwili pożaru w budynku przebywało 6 osób, nikomu nic się nie stało.

Strażacy apelują, nigdy nie zostawiajcie ognia bez opieki. Nawet „mała iskra wielki pożar wznieci”.

Kremówkowe szaleństwo na rzeszowskim rynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE