​Pijany wiózł jeszcze bardziej pijanego

i

Autor: KPP Wschowa

Na sygnale

​Pijany wiózł jeszcze bardziej pijanego

2023-05-29 10:21

Ponad 3 promile alkoholu miał motorowerzysta zatrzymany przez sławskich policjantów. Mężczyzna zabrał na przejażdżkę po okolicy pola namiotowego kolegę.

Działania "Motocykl"

Do zatrzymania doszło w sobotę, 27 maja. Lubuscy policjanci prowadzili wtedy na drogach całego województwa działania pn. "Motocykl", którym celem było ograniczenie zdarzeń z udziałem motocyklistów i ich brawury.

34-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego postanowił wybrać się z pola namiotowego w Tarnowie Jeziernym na przejażdżkę motorowerem po okolicy. Zabrał ze sobą 32-letniego kolegę, mieszkańca tego samego powiatu. Długo sobie nie pojeździli...na szczęście.

Kumple od kieliszka i... skutera

 - Mężczyźni zostali zatrzymani przez sławski patrol policji w Tarnowie Jeziernym z uwagi na to, że nie posiadali kasków ochronnych. Zachowania mężczyzn oraz wyraźnie unosząca się woń alkoholu były przyczyną przeprowadzonych badań trzeźwości. Jak się okazało motorowerzysta miał ponad 3 promie alkoholu w organizmie, a jego pasażer ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Pojazd, którym poruszali się lekkomyślni nowosolanie nie posiadał aktualnych badań technicznych i został zabezpieczony na parkingu strzeżonym - mówi Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Nieodpowiedzialna, koleżeńska podróż znajdzie swój finał w sądzie.

Otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE