Od 27 listopada przejazd ul. Lechicką możliwy będzie bez wahadła i pod wiaduktami

i

Autor: PIM Od 27 listopada przejazd ul. Lechicką możliwy będzie bez wahadła i pod wiaduktami

Na ul. Lechickiej/Naramowickiej zniknie ruch wahadłowy!

2021-11-26 11:13

W najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu usprawniające przejazd w rejonie powstającego węzła Lechicka/Naramowicka. W sobotę, 27 listopada jadący w kierunku ul. Murawa po raz pierwszy będą mogli przejechać pod powstającymi wiaduktami oraz zniknie ruch wahadłowy na ul. Lechickiej. Jednocześnie kontynuowane będą prace wykończeniowe, które wiążą się z krótkotrwałymi, dynamicznymi zmianami organizacji ruchu.

Dzięki szybkim pracom na węźle Lechicka/Naramowicka, już w ten weekend wprowadzone zostaną usprawnienia w ruchu drogowym. Czyli o miesiąc wcześniej niż zakładał to harmonogram. Skończy się ruch wahadłowy. Kierowcy przemieszczający się w kierunku ul. Murawa po raz pierwszy przejadą pod nowo powstającymi wiaduktami. W tym czasie kontynuowane będą prace wykończeniowe, mogące wiązać się z krótkotrwałymi zmianami organizacji ruchu.

Nad ulicą Lechicką są widoczne spore zmiany. Na wiadukcie leżą tory, co oznacza, że odcinek jest niemal cały gotowy. Nasadzenia zieleni wzdłuż odcinka tramwajowego, między pętlą Wilczak a ul. Lechicką, również dobiegają końca. Już od 27 listopada kierowcy będą jechać nowym śladem ulicy Lechickiej, biegnącym pod powstającym wiaduktem.

Na poniedziałek, 29 listopada planowane są prace na fragmencie ul. Lechickiej służącym do jazdy w kierunku mostu Lecha, na odcinku od ul. Naramowickiej do przejścia dla pieszych przy stacji energetycznej. Ulegnie wtedy zmianie jedynie tor jazdy.

Kontynuowane będą również prace wykończeniowe na oddanych już do użytku fragmentach nowego układu komunikacyjnego. 29 listopada roboty związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni jezdni prowadzone będą na skrzyżowaniu ul. Sarmackiej i al. Praw Kobiet. 30 listopada i 1 grudnia ostatnia warstwa nawierzchni układana będzie na jezdni ul. Naramowickiej, na odcinku od marketu do Lechickiej. 1 grudnia na czas prac związanych ze wschodnią jezdnią, ruch zostanie przełożony na zachodnią, po zakończeniu robót wróci na obecną.

Roboty zaplanowane na 29 listopada i 1 grudnia prowadzone będą po porannym szczycie komunikacyjnym. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE