Senior

i

Autor: Urząd Miasta w Poznaniu Żnin: Senior uwierzył fałszywemu policjantowi! Stracił ogromne pieniądze

Można zgłaszać się do Zintegrowanego Centrum Opieki i Teleopieki!

2021-11-25 16:05

Poznańscy seniorzy, seniorki i osoby potrzebujące wsparcia mogą zgłaszać się do projektu teleopieki. Każdy, kto weźmie w nim udział, będzie mógł liczyć na pomoc przez 24 godziny na dobę oraz na bezpłatne usługi specjalistów - informują urzędnicy.

Można zgłaszać sie do Zintegrowanego Centrum Opieki i Teleopieki. To propozycja dla tych, którzy mieszkają sami lub przez większą część dnia zostają sami w domu. Centrum oferuje teleopiekę i usługi domowe.

Uczestnicy projektu otrzymają prosty w obsłudze aparat telefoniczny oraz bransoletkę z guzikiem alarmowym, dzięki którym będą mogli przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę, kontaktować się z centrum teleopieki. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia zestaw ten pozwala łatwo skontaktować się z asystentem, który - jeśli będzie taka potrzeba - może np. wezwać służby ratunkowe

informują poznańscy urzędnicy. Oprócz tego, osoby korzystające z teleopieki mogą korzystać z tak zwanych połączeń zielonych, czyli rozmów towarzyskich z asystentem. Poza tym, raz w tygodniu opiekun odwiedza podopiecznego, by sprawdzić, jak ten się czuje. Są dostępne również usługi domowe.

Osoby, które biorą udział w projekcie, mogą także nieodpłatnie skorzystać z usług specjalistów - np. z domowej wizyty pielęgniarki, geriatry, fizjoterapeuty, psychologa oraz uzyskać poradę prawną. Zakres usług ustalany jest z osobistym asystentem na podstawie wywiadu i stworzonego indywidualnego planu opieki i wsparcia. Wszystkie usługi są realizowane w domu podopiecznego lub, ze względu na zagrożenie koronawirusem, telefonicznie.

Do projektu można zgłaszać się telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16:

Nowe Miasto - tel. 518 301 265, 518 301 215

Wilda - tel. 518 301 525

Jeżyce - tel. 518 301 932

Stare Miasto - tel. 518 301 641

Grunwald - tel. 518 301 796.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE