Magda Linette wygrywa pierwszy mecz w Australian Open. Poznanianka pokazała, że jest w dobrej formie

2023-01-18 9:45
Autor: AP Linette - Fruhvirtova RELACJA NA ŻYWO Pierwszy set dla Magdy Linette! Finał WTA Chennai Linette - Fruhvirtova NA ŻYWO WYNIK

Australian Open 2023. Magda Linette rozpoczęła zmagania w Melbourne, a na swój pierwszy mecz musiała czekać ponad 24 godziny. Poznanianka pokonała Mayar Sheriff (7:5, 6:1) i zameldowała się w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Melbourne.

Magda Linette - Mayar Sherif

Mecz pomiędzy Magdą Linette, a Mayar Sherif pierwotnie rozegrany miał zostać we wtorek (17 stycznia). Warunki pogodowe panujące w Melbourne spowodowały, że rozegranie tego spotkania mocno się opóźniło. Najpierw z powodu upałów przesuwano godzinę rozpoczęcia meczu, a potem potężne opady deszczu spowodowały przełożenie wielu spotkań na kolejny dzień. Ostatecznie starcie poznanianki z Sherif miało rozpocząć się w środę (18 stycznia) w godzinach nocnych polskiego czasu, ale ponownie na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Około godziny 8:00 panie weszły jednak na kort w Melbourne.

Pierwszy set trwał równo godzinę i był bardzo wyrównany. Początek zdecydowanie należał do Egipcjanki, która szybko przełamała serwis Linette. Polka w końcówce podkręciła tempo, co spowodowało, że ostatecznie wygrała 7:5.

Zwycięstwo w pierwszej partii pozytywnie nakręciło poznaniankę, która kolejną odsłonę rozpoczęła od prowadzenia 5:0. Ostatecznie oddała rywalce jednego gema i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Kiedy mecz Magdy Linette?

Magda Linette w drugiej rundzie Australian Open 2023 zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit. Ten mecz najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek (19 stycznia).

Polki w Australian Open 2023

W Australian Open występuje także Iga Świątek. Najlepsza tenisistka świata jest już w trzeciej rundzie turnieju. W środę pokonała Camilę Osorio (6:2, 6:3).