Zawodnik Warty Poznań nominowany do nagrody FIFA. Marcin Oleksy strzelił pięknego gola [WIDEO]

i

Autor: FB Amp Futbol Polska Zawodnik Warty Poznań nominowany do nagrody FIFA. Marcin Oleksy strzelił pięknego gola [WIDEO]

Zawodnik Warty Poznań nominowany do nagrody FIFA. Marcin Oleksy strzelił pięknego gola [WIDEO]

2023-02-27 8:40

Marcin Oleksy to ampfutbolista Warty Poznań. Zawodnik został nominowany do nagrody im. Ferenca Puskasa, przyznawanej przez FIFA. To pierwszy raz w historii, że zawodnik Amp Futbolu ma szansę na takie wyróżnienie! Już wiadomo, że Oleksy znalazł się w najlepszej trójce obok takich piłkarzy, jak Dimitri Payet i Richarlison! Rozstrzygnięcia zapadną w poniedziałek (27 lutego 2023).

Zawodnik Warty Poznań nominowany do nagrody FIFA

Marcin Oleksy doskonale jest znany kibicom Warty Poznań i reprezentacji Polski Amp Futbolu. Zawodnik kilka tygodni temu został nominowany do prestiżowej nagrody FIFA Puskás Award przyznawanej strzelcom najpiękniejszych goli na gali FIFA BEST Football Awards.

Piękny gol Marcina Oleksego

Oleksy zdobył piękną bramkę w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań i Stalą Rzeszów, która znalazła uznanie w oczach FIFA.

- Trudno mi uwierzyć w nominację do nagrody FIFA! To jest niesamowite i jeszcze do mnie nie dociera. Cieszę się z tego wyróżnienia i mam nadzieję, że pomoże ono w promocji i rozwoju ampfutbolu nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówił Marcin Oleksy na łamach Łączy Nas Piłka.

Tak wyglądała bramka Marcina Oleksego:

Marcin Oleksy - kariera zawodnika Warty Poznań

Marcin Oleksy w przeszłości był bramkarzem w klubach trzeciej i czwartej ligi. W 2010 roku doszło do wypadku, po którym stracił nogę. Po kilku latach został trenerem w szkółce piłkarskiej, a w 2019 roku rozpoczął swoją przygodę z ampfutbolem, czyli piłką nożną dla osób po amputacjach i z wadami kończyn.

Już w 2021 roku został uznany „Odkryciem Sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy”, a w 2022 roku zadebiutował w ampfutbolowej reprezentacji Polski, z którą najpierw wygrał Amp Futbol Cup, a potem pojechał na mistrzostwa świata do Turcji.

- Ampfutbol dał mi drugie życie, nie tylko piłkarskie. Piłka od zawsze była moją pasją i dawała mi dużo szczęścia. Teraz mogę nie tylko znowu grać, ale i występować w reprezentacji Polski, o czym zawsze marzyłem - opowiedział na łamach Łączy Nas Piłka.

Oleksy, jak Neymar czy Ronaldo?

Nominacja dla ampfutbolisty to niesamowite wyróżnienie. Do tej pory w plebiscycie FIFA nominowali byli wyłącznie przedstawiciele 11-osobowej piłki nożnej. Nagroda imienia legendarnego węgierskiego napastnika przyznawana jest od roku 2009. W przeszłości wygrywali ją Cristiana Ronaldo, Neymar, Zlatan Ibrahimović, James Rodriguez, Olivier Giroud czy Mohamed Salah.

Marcin Oleksy ma szansę na końcowy triumf!

Do 3 lutego trwało głosowanie na stronie FIFA. Łącznie nominowanych było 11 zawodniczek i zawodników. W gronie trzech finalistów znalazł się Marcin Oleksy! Polak znalazł się obok Dimitri Payeta i Richarlison. Triumfator ogłoszony zostanie podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 27 lutego w Paryżu.

Galę będzie można oglądać od godz. 21:00 na antenie TVP Sport.

Tak wyglądało 11 najładniejszych goli w 2022 roku:

Sonda
Piłkarz Warty Poznań ma szansę wygrać plebiscyt FIFA?
Tak kibice Lecha Poznań świętują mistrzostwo Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE