Wimbledon

Magda Linette w trzeciej rundzie Wimbledonu! Polka pokonała Barborę Strycovą!

2023-07-06 19:08

To był prawdziwie szalony mecz! Magda Linette kilka razy wypuszczała wygraną z rąk, ale finalnie zdołała pokonać Czeszkę Barborę Strycovą. uległa Polce, która przeszła do trzeciej rundy turnieju wynikiem: 6:4, 6:7(6), 6:3.

Magda Linette wygrywa z Barborą Strycovą

Ten mecz był prawdziwym rollercoasterem. Pierwszy set był prawdziwą wymianą ognia ze strony dwóch światowej klasy tenisistek. To jednak Strycova popełniała więcej błędów i finalnie przegrała set 4:6.

Drugi set nie układał się najlepiej po myśli Linette. Poznanianka zdołała jednak odrobić starty i stanęła nawet przed szansą piłki meczowej. Niestety tenisistka uległa wysokiej presji i pozwoliła Strycovej wrócić do gry. Czeszka wykazała się determinacją i wygrała drugi set 7:6.

Po przerwie toaletowej Linette wróciła ze świeżym nastawieniem. Polka zdominowała Strycovą i bez większych przeszkód uzyskała awans do trzeciej rundy Wimbledonu.

Z kim zagra Linette w trzeciej rundzie Wimbledonu?

W kolejnej rundzie Linette zmierzy się ze zwyciężczynią pary Belinda Bencić - Danielle Collins. Zarówno Szwajcarka, jak i Amerykanka są notowane wyżej od Strycovej, a więc przed Linette prawdziwe wyzwanie!