Magda Linette w kolejnej rundzie!

Autor: AP Magda Linette w kolejnej rundzie!

Magda Linette w kolejnej rundzie! Poznanianka pewnie wygrywa!

2023-07-03 17:53

W poniedziałek rozpoczął się wielkoszlemowy Wimbledon. Swój mecz w ramach 1. rudny rozegrała pochodząca z Poznania Magda Linette. Mecz z powodu opadów deszczu został przerwany na dłuższy czas, jednak to nie przeszkodziło Linette w pewnym pokonaniu Jil Teichmann 6:3, 6:2.

Już pierwszego dnia Wimbledonu problemy organizatorom sprawia deszcz. Mecze m.in. Igi Świątek, Magdy Linette i Huberta Hurkacza zostały przerwane. Jednak na szczęście mecze udało się wznowić.

Wimbledon 2023. Magda Linette - Jim Teichmann. Poznanianka w kolejnej rundzie!

Rozstawiona z numerem 23. Magda Linette awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka wygrała ze Szwajcarką Jil Teichmann 6:3, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Kolejną rywalką Linette będzie Barbora Strycova. Doświadczona Czeszka pokonała Belgijkę Marynę Zanevską 6:1, 7:5.

Wimbledon 2023. To był "polski dzień" na Wimbledonie

Poniedziałek był niezwykle udanym dniem dla Polski podczas Wimbledonu. Rozstawiony z numerem 17. Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski tenisista wygrał z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:1, 6:4, 6:4. Spotkanie trwało godzinę i 40 minut.

Nie zawiodła także Iga Świątek. Liderka światowego rankingu WTA awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Liderka rankingu tenisistek wygrała w poniedziałek z Chinką Lin Zhu 6:1, 6:3. Spotkanie trwało godzinę i 21 minut.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!