Latem wylecą na Mistrzostwa Świata w Szwecji! Potrzebują wsparcia

2020-03-05 12:17
Reprezentacja Polski U20
Autor: archiwum zespołu

Latem wylecą na Mistrzostwa Świata w Szwecji. Młodzieżowe reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w Ultimate Frisbee, czyli sporcie polegającym na rzucaniu dyskiem, potrzebują wsparcia na ten wyjazd.

Do Szwecji wyjedzie 40-osobowa kadra. Zawodnicy zdecydowaną większość kosztów ponoszą z własnej kieszeni. Przez internetową zbiórkę chcą zebrać 25 tysięcy złotych.

Koszt wyjazdu dwóch kadr (dziewcząt i chłopców) to kwota rzędu 150 tys. złotych. Większość z tej kwoty sfinansują rodzice. Dodatkowo, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami globu, nasi młodzi reprezentanci będą samodzielnie musieli pokryć koszty zgrupowań. Nasze wsparcie pozwoli im skupić się przede wszystkim na przygotowaniach.

- mówi menadżer zespołu Michał Juskowiak. Zgrupowania drużyny odbywają się pod Poznaniem, w Palędziu. Wyjazd do Malmo dla młodych zawodników wielkie wyróżnienie, którzy mają już na swoim koncie spore osiągnięcia. 

- Reprezentacja chłopców do lat 20, która w 2019 roku dotarła do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, w którym uległa późniejszym finalistom Wielkiej Brytanii. Reprezentacja dziewcząt do lat 20, która zadebiutowała w 2016 roku na Mistrzostwach Świata zajmując 16. miejsce, a w 2019 na ME była już 11- dodaje.

Zbiórka prowadzona jest na stronie - https://pomagam.pl/ultimateu20

Jak się witać w dobie koronawirusa - sonda Federa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE