Jarmark Świętojański na placu Wolności już od 1 czerwca!

2022-05-27 12:29
Jarmark Świętojański to najstarszy z poznańskich jarmarków, organizowany jest od ponad 40 lat. W tym roku impreza wyjątkowo odbędzie się na placu Wolności
Autor: Poznan.pl

Warsztaty, animacje i konkursy dla najmłodszych, a także silent disco czy maraton zumby - to tylko część atrakcji, które czekać będą na poznaniaków w ramach Jarmarku Świętojańskiego. Na placu Wolności zagoszczą też wystawcy oferujący rękodzieło, sadzonki i nasiona roślin, regionalne specjały i wiele innych interesujących produktów. Jarmark rozpocznie się w Dzień Dziecka i potrwa do niedzieli, 5 czerwca.

Na placu stanie ponad 30 domków i kilkanaście stoisk handlowych. Można będzie w nich znaleźć przedmioty artystyczne i rękodzielnicze, ozdoby, biżuterię, galanterię, rzemieślnicze przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Pasjonatów ogrodnictwa ucieszy zapewne duży wybór cebulek kwiatowych, sadzonek i nasion.

Przygotowano także ofertę dla osób, które lubią dobrze zjeść. Na jarmarku spotkają wystawców oferujących produkty z różnych stron Polski i nie tylko. Będzie można skosztować cieszących się dużym zainteresowaniem artykułów spożywczych pochodzących z Litwy, takich jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalce, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Kupić będzie można również: chałwy, oliwki, oleje i oliwy w różnych smakach; sery podhalańskie, holenderskie, szwajcarskie i hiszpańskie; wędliny; pieczywo; pachnące miody pszczele z przydomowej pasieki; owoce w czekoladzie; gofry; kawy smakowe; alkohole i wiele innych smakołyków.

Wystawcy będą obecni każdego dnia od godz. 11.00 do 21:00 lub do "ostatniego" klienta.

Jarmark Świętojański rozpocznie się w Dniu Dziecka i to właśnie na najmłodszych czeka tego dnia wiele niespodzianek. W programie znalazły się m.in. spektakl teatralny "Aloha! Witamy na Hawajach", wspólne czytanie w ramach akcji "Bajkowy Rynek", warsztaty z Wydawnictwem Papilon oraz animacje i zabawy. 

To nie jedyne atrakcje, jakie czekają na małych poznaniaków i turystów. We wszystkie dni trwania jarmarku będą odbywać się konkursy i zabawy z Lego. Na piątek zaplanowano spotkanie na temat bezpieczeństwa z poznańską strażą miejską oraz pokaz wozu strażackiego. Liczne warsztaty będą odbywać się również w sobotę i niedzielę. 

Przygotowano także bogaty program dla dorosłych. Będą oni mogli wziąć udział w imprezach Silent Disco i maratonie zumby, a także nauczyć się tańczyć tango. W niedzielę, w ramach festiwalu "Cały Poznań Ukulele" odbędzie się happening i warsztaty gry na tym instrumencie. Tego dnia zaplanowano także m.in. pokaz starych motocykli. 

Pełen program kulturalny dostępny na stronie spółki Targowiska

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE