RANKING

Internauci wybrali najbrzydsze miejscowości w Wielkopolsce. Czy spodziewałeś się takich wyników? [GALERIA]

2024-04-12 8:01

Na wielu forach internetowych można znaleźć dyskusje dotyczące tego, które miasto ma najlepszą infrastrukturę czy najciekawsze atrakcje dla turystów. Rzadziej pojawiają się spory o najbrzydsze miejscowości. Brudne, betonowe, zaniedbane - zapytaliśmy internautów o najbrzydsze miejscowości w Wielkopolsce. Sprawdźcie co wybrali!

Najbrzydsze miejscowości w Wielkopolsce. Gdzie lepiej nie jechać?

Wielkopolska jest drugim co do wielkości (29 826 km2) województwem w Polsce, które stanowi 9,5% powierzchni Polski. Administracyjnie region sąsiaduje z województwami: zachodniopomorskim i pomorskim (od północy), kujawsko-pomorskim i łódzkim (od wschodu), opolskim i dolnośląskim (od południa) oraz lubuskim (od zachodu). Z kolei strukturę administracyjną Wielkopolski tworzy 115 miast (w tym 96 w gminach miejsko-wiejskich) i 4 349 wsi.

Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam ranking najpiękniejszych wielkopolskich miast według naszych Czytelników. Teraz prezentujemy ich wybór dotyczący najbrzydszych miejscowości w Wielkopolsce. Jesteście zaskoczeni tymi wynikami?

To najbrzydsze miejscowości w Wielkopolsce. Jednoznaczny werdykt internautów!

Kilka dni temu zapytaliśmy Was o najbrzydsze, Waszym zdaniem, miejscowości w Wielkopolsce. Na naszych profilach na Facebooku - Poznań Projekt Miasto i Eska Poznań News - dostaliśmy od Was spooooro odpowiedzi, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Co ciekawe, choć pytaliśmy o miejscowości w Wielkopolsce, kilka razy pojawiała się odpowiedź "Radom", przewinęła się też "Warszawa", nie zabrakło wpisu "Katowice".

Kicin, Stęszew, Kościan, Września, Opalenica czy Kórnik - te miejscowości wskazywaliście. Były to jednak pojedyncze odpowiedzi. Wybraliśmy dla Was 10 najczęstszych wskazań. Liderzy wygrali ze sporą przewagą nad resztą!