64-latek znalazł na ulicy portfel wraz zawartością. Większość nie postąpiłaby tak, jak on!

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Ranking

Tak prezentuje się ranking najbiedniejszych gmin w Wielkopolsce. Są najnowsze dane Ministerstwa Finansów

Są takie miejsca, gdzie życie nie zawsze jest łatwe. W ostatnich latach Polska boryka się z inflacją i rosnącymi cenami prądu. Dostępne są już najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Finansów. Dlatego tym razem postanowiliśmy sprawdzić, które gminy w Wielkopolsce są najbiedniejsze.

Ministerstwo Finansów prezentuje najnowsze wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Na tej podstawie stworzyliśmy listę najbiedniejszych gmin w Wielkopolsce. Czy zmieniło się coś od naszego zeszłorocznego zestawienia? Koniecznie sprawdźcie nasz ranking.

TOP 10 najbiedniejszych gmin w Wielkopolsce. Gdzie znalazł się Poznań?

Jak dobrze wiecie, według najnowszych danych od Ministerstwa Finansów, najbogatszą gminą w ubiegłym roku, jak i w tym jest Suchy Las. Dochód gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi tu aż 7733,32 zł! Drugie miejsce zajmuje Tarnowo Podgórne z wynikiem 7361,56 zł, a podium zamyka Baranów (5915,82 zł).

Przypomnijmy, że stolica Wielkopolski znajduje się w tym zestawieniu na... 13 miejscu. Na jednego mieszkańca przypada 4269, 32 zł.

Najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce LISTA

Zapoznaj się z naszą listą najbiedniejszych gmin w Wielkopolsce. Sprawdź czy któreś miejsce Cię zaskoczy i czy te miejsca są Tobie dobrze znane.

Wielkopolska prokuratura rozbiła narkotykowy gang