Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

i

Autor: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, FB

Miasto

Noc Muzeów 2024 w Zielonej Górze. Znamy dokładną datę

Noc Muzeów to dobra okazja na poszerzenie swojej wiedzy na temat eksponatów. Jest to także dobry pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Atrakcji nie brakuje, zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Noc Muzeów 2024, tej nocy odwiedzisz Muzeum Ziemi Lubuskiej za darmo. Kiedy dokładnie? Co w programie?

Noc Muzeów przyciąga mieszkańców turystów

Noc Muzeów od wielu lat wpisana jest w wydarzenia kulturalne w Polsce, a także w Zielonej Górze. Mieszkańcy naszego miasta i turyści zbierają się licznie, aby odwiedzić muzeum. Jeszcze inni decydują się na to, żeby pojechać do innego miasta i tam spędzić Noc Muzeów. To właśnie wtedy wiele placówek kultury otworzy swoje drzwi dla odwiedzających i turystów. O co dokładnie chodzi z Nocą w Muzeum? Organizatorzy chcą zachęcić ludzi do częstszego odwiedzania muzeów. Z tej okazji są przygotowywane także różne atrakcje np. warsztaty plastyczne dla dzieci, degustacja lokalnych produktów czy koncerty artystyczne. 

To zobaczycie w Muzeum Historii Polski. Zwiedzamy największe muzeum w Polsce przed otwarciem

Noc Muzeów 2024 w Zielonej Górze - data

Już 18 maja, w sobotę odbędzie się Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Lubuskiej przy al. Niepodległości w Zielonej Górze. Nie zabraknie licznych atrakcji. Tej nocy wstęp do muzeum jest za darmo. Noc Muzeów 2024 w Muzeum Ziemi Lubuskiej będzie pod hasłem "Latynoska Noc", w godz. 17:00 do 23:00.

Tak wygląda wnętrze Kościoła Palmariańskiego