Wilanów
Pałac w Wilanowie i otaczający go,rozległy park, to obok Łazienek Królewskich jedna z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych atrakcji w stolicy. Sam teren zielony wraz z piękną roślinnością może dać wytchnienie i spokój. Jednak tym, co choć na chwilę sprawi, że choć na chwilę poczujemy się jak na wakacjach, jest malownicze Jezioro Wilanowskie z przystanią i wypożyczalnią łódek. To wspaniałe miejsce na randkę lub czas spędzony z bliskimi. Jezioro otoczone jest gęsto porośniętymi drzewami, przez co można odnieść wrażenie, że przemierza się wspaniałe, wodne korytarze. Chwile relaksu na łódce sprawią, że wrócimy do rzeczywistości wypoczęci i w dobrym nastroju.
Park Skaryszewski
Akwen wodny, który można przemierzać łódką, znajdziemy też w Parku Skaryszewskim. Tu także działa przystań, a obok niej wyśmienita restauracja, która w sezonie zawsze przeżywa prawdziwe oblężenie. Po posiłku można odpocząć na leżaku nad stawem albo wybrać się na przyjemny, relaksujący spacer parkowymi alejkami. Park Skaryszewski uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Warszawie. Malowniczy, różnorodny teren i bujna roślinność pozwolą oderwać się od codzienności.
Osiedle Jazdów
Każdy, kto choć raz spędzał wakacje w ośrodku wypoczynkowym złożonym z domków letniskowych, z pewnością doceni urok Jazdowa. Osiedle drewnianych domków fińskich to urbanistyczny ewenement zlokalizowany w samym sercu stolicy. Teren miał tymczasowo służyć pracownikom Biura Odbudowy Warszawy, jednak po kilku latach zdecydowano o pozostawieniu osiedla w niezmiennym stanie. Dziś drewniane domki służą jako kluby i pracownie artystów. Na terenie osiedla odbywają się koncerty i różne wydarzenia artystyczne. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, doceni jego urok i podmiejski charakter, który pozwala oderwać się hałasu gwarnych ulic.
Osiedle Przyjaźń
Geneza powstania tego wyjątkowego osiedla, znajdującego się na warszawskim Bemowie, bardzo przypomina okoliczności powstania osiedla na Jazdowie. Różnobarwne, wielorodzinne domy z drewna służyły za tymczasowe miejsce do życia robotnikom pracującym prze budowie Pałacu Kultury i Nauki. Nazwa terenu nawiązuje do ówczesnej przyjaźni polsko - radzieckiej, a także budowy gmachu PKiN, kóry miał być wyrazem tych politycznych zażyłości. Pałac Kultury został skończony, ale Osiedla Przyjaźń nie zburzono.
W latach 60. nad osiedlem objęło zwierzchnictwo Ministerstwo Szkolnictwa Wyższeg. Obecnie domki są zamieszkane głównie przez studentów i pracowników naukowych. Osiedle składa się nie tylko z domów mieszkalnych. Na terenie znajdziemy też domki funkcjonujące jako pawilony usługowe, kluby studenckie czy sklepy.
Po przekroczeniu terenu osiedla naszym oczom ukazuje się bajkowy obraz, pełen tętniącej życiem zieleni. Kolorowe domki na tle otaczających je przyrody wydają się obiektami z jakiejś pięknej bajki. Wystarczy spędzić tu godzinę lub dwie, żeby poczuć błogi spokój i wakacyjny klimat.