Ostrzeszowscy strażacy - nie tylko gaszą pożary!

2022-06-14 14:00
wóz strażacki
Autor: pixabay.pl

Strażacy z Ostrzeszowa nie tylko gaszą pożary. Mundurowi uczestniczą w festynach i imprezach i uczą tych młodszych, ale też starszych - jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie tylko w wakacje.

Bezpieczny wypoczynek. Pod takim hasłem ostrzeszowscy strażacy odwiedzają szkoły. Chcą nauczyć najmłodszych, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, nie tylko w czasie wakacji. Na tym nie koniec, bo do do swojej jednostki mundurowi bardzo często zapraszają grupy przedszkolne, by poprzez wspólną zabawę - pokazać, na czym na co dzień polega ich służba.

Funkcjonariusze przygotowali domek z zapadkami, by najmłodsi z hydronetek, ręcznych urządzeń gaśniczych mogli ugasić zaimprowizowany pożar. Największą atrakcją dla nich jest ubranie hełmów, kasków no i oczywiście, gdy mogą polać wodą strażaków - mówi Piotr Mazurkiewicz, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest możliwość zobaczenia z bliska pełnego wyposażenia wozu strażackiego. Ale ostrzeszowscy strażacy także bardzo aktywnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju imprezach, gdzie np. mogą zaprezentować swój sprzęt.

Uczestniczymy dosyć aktywnie, w ramach działań prewencyjnych we wszelkiego rodzaju imprezach okolicznościowych, pokazach sprzętu. Posiadamy symulator zagrożeń pożarowych, który chętnie pokazujemy i uczymy, jak radzić sobie w przypadku pożaru. Działamy aktywnie, by zwiększyć świadomość społeczeństwa w edukacji przeciwpożarowej - dodaje komendant.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym strażacy z Ostrzeszowa wszelkie działania edukacyjne kierują głównie do najmłodszych.

Jak dobrze znasz kultowe animacje Disneya? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
W dniu których urodzin Aurora miała ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE