Zakup w ciemno

i

Autor: Dawid Piątkowski, pixabay

Emocje

Zakup w ciemno. Trójka bydgoszczan z programu TTV walczy o palety z innymi uczestnikami!

2024-04-12 14:54

Na początku zeszłego roku na antenie TTV pojawił się nowy program, który szybko zdobył popularność i obecnie doczekał się trzeciego sezonu. Reality show pod tytułem "Zakup w ciemno" pokazuje rywalizację uczestników o palety, których zawartość pozostaje dla nich tajemnicą. Licytacje pełne napięcia i emocji są głównym punktem programu, a uczestnicy, w tym grupa z Bydgoszczy, stawiają wszystko na jedną kartę. Szczegóły poniżej.

Zakup w ciemno - uczestnicy z Bydgoszczy

Arman, Gor i Kamil to polsko-ormiańska ekipa z Bydgoszczy handlująca paletami. Młodzi mężczyźni wzięli udział w nowym programie emitowanym na antenie TTV – „Zakup w ciemno”. Show wystartowało na początku marca 2023 roku. Obecnie emitowany jest trzeci sezon reality show.

-Widzimy, z jakiej kategorii jest dany towar. Czy to jest home czy sport czy elektronika. Wtedy wiemy, jak już to dopasować na podstawie doświadczenia, rynku zbytu i zapotrzebowania. Ale w momencie, gdy nie wiemy, co to jest - czy będzie to sprawne czy uszkodzone, gdy zapłaciliśmy 9 tys, a licytacja zaczynała się od złotówki, to było to ryzykowne – tłumaczył Kamil Urbański w rozmowie z naszą redakcją.

W każdym odcinku doświadczeni handlarze nieobawiający się ryzyka konkurują ze sobą o zdobycie, jak najbardziej wartościowego towaru. Widzą jego wielkość, kategorię: A – nowy, B - używany, C – uszkodzony. Nie wiedzą jednak, co dokładnie znajduje się w środku. Uczestnicy muszą zatem zachować rozwagę.

Jak radzi sobie ekipa z Bydgoszczy? Jak zaznaczają bohaterowie – doskonale. Trio wygrało licytację już w pierwszym odcinku. Raz idzie znakomicie, raz trochę gorzej. Jednak, jak do tej pory intuicja ich nie zawiodła! W programie potrafili wylicytować paletę za 7 650 zł. Taki towar są w stanie sprzedać za 10,5 tys.

Wojna wg Wołoszańskiego - Ameryka idzie na wojnę cz.1

– Dostajemy parę dni wcześniej informację, gdzie będą nagrania i jedziemy. Czy to Kraków, czy Wrocław. Jedziemy w trójkę po to, by wygrać. Tam jest spora konkurencja – zaznaczył Gor Barseghyan w rozmowie z bydgoskim Radiem Eska.

W programie oprócz potyczek bohaterów z naszego miasta możemy również zobaczyć elementy kultury ormiańskiej m.in. kuchnię. Jak zaznaczył Arman – jego marzeniem jest to, by rozpocząć biznes również w jego ojczystym kraju – Armenii. Handel tego rodzaju towarem jest tam nowością – zaznaczył bohater.

Jak poinformował obcokrajowiec – na początku swojej przygody w Polsce chciał wrócić z powrotem do swojego kraju. Wszystko zmienił biznes i nowe możliwości. Obecnie mieszkaniec Bydgoszczy nie myśli o powrocie do Armenii.

„Każdy uwielbia kupować, ale nikt nie lubi, jak mu się sprzedaje” – zaznacza jeden z trójki bohaterów. Czas by to zmienić! Między innymi po to młodzi mężczyźni wzięli udział w nowym programie. Jednak podstawowym celem handlarzy jest oczywiście zysk. Tu jednak będą musieli powalczyć z innymi uczestnikami.

W każdym magazynie znajduje się paleta. Jej zawartość jest nieznana. Uczestnicy mogą mieć z niej ogromny zysk, bądź też nie zarobić niemalże nic, a nawet stracić! Emocje podczas licytacji sięgają zenitu. Szczególnie dlatego, że wśród uczestników jest wielu profesjonalistów, którzy swoje biznesy prowadzą od wielu lat.