To był przysmak twojego dziecinstwa. Dziś byś tego nie zjadł!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

To był przysmak twojego dzieciństwa. Dziś byś tego nie zjadł!

2022-06-29 10:55

Kto z nas nie kocha słodyczy? Batoniki, ciasta, lody... na myśl o przysmakach, które serwowały nam nasze babcie w dzieciństwie, aż ślinka cieknie! Czasem jednak zastanawiamy się, jak mogliśmy coś takiego w ogóle wziąć do ust! Kanapka z miodem i dżemem to mały pikuś w porównaniu z tym ,,daniem"!

Dzieciństwo to z pewnością najszczęśliwszy okres w życiu każdego człowieka. Chociaż rodzice gonią nas do nauki i próbują przy każdej okazji tłumaczyć nam, czym są dobre maniery, to mimo wszystko możemy poczuć, czym jest prawdziwa wolność i brak stresu. Wakacje u dziadków kojarzą nam się z bieganiem po polach, zabawą z kuzynostwem i oczywiście smakami naszego dzieciństwa. Jednym z nich była... bułka z cukrem i mlekiem. Przypominacie sobie ten sam? Mało kto dziś by się zdecydował wziąć chociaż łyżkę!

To był przysmak twojego dzieciństwa. Dziś byś tego nie zjadł!

Bułka namoczona w mleku z dodatkiem cukru to przysmak, które serwowali nam nasi dziadkowie. Jak się ją przygotowywało? By stworzyć ten specjał potrzebujemy:

  • 1 bułkę typu kajzerka
  • 500 ml mleka
  • ok. 7 g cukru

Bułkę porwać należy na mniejsze kawałki i namoczyć w podgrzanym wcześniej mleku. Gotujemy je tak, by zrobiło się ciepłe, a nie gorące. Następnie łączymy je ze sobą w misce, w której będziemy serwować przysmak. Kiedy bułka już nasiąknie ciepłym mlekiem, dodajemy cukier.

Brzmi pysznie? Raczej nie w dzisiejszych czasach. Może jednak najdzie was odrobina nostalgii i sami spróbujecie!

PSYCHOTEST. Jaką pizzą jesteś?

Pytanie 1 z 12
Gdzie najczęściej jesz pizzę?
Dzielnie walczył, ale przegrał z grawitacją i promilami! Runął jak długi przed radiowozem
Źródło: To był przysmak twojego dzieciństwa. Dziś byś tego nie zjadł!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE