Ale petarda! ENEJ wrzucił do sieci klip promujący nową płytę [WIDEO]

2020-03-24 10:28

Już jest! Na kanale YouTube pojawił się najnowszy klip zespołu ENEJ. To zapowiedź wyjątkowego projektu, jakim jest bez wątpienia nowa płyta artystów "A skiela Wy?". "Kare Konie" to nie lada gratka dla melomanów oraz wielbicieli muzyki ludowej. Jeżeli powoli łapie Cię nuda w domu, koniecznie odpal ten klip! Szczegóły na ESKA.PL Olsztyn.

Dopiero co mogliśmy wsłuchiwać się w nowy przebój olsztyńskiego zespołu ENEJ - "Ostatni raz" - a na kanał YouTube już wleciał kolejny klip. "Kare Konie" to najnowsza piosenka zespołu ENEJ, będąca zapowiedzią płyty "A skiela Wy?". Niestety przedsprzedaż krążka nie ruszy jutro, jak początkowo planowali artyści. Zmiany terminu wynika z wiadomych przyczyn.

- Uważamy, że w tej chwili nie jest na to czas i musimy chwilę poczekać. Jeśli tylko zobaczymy, że sytuacja w Polsce i na Świecie wraca do normy to ruszymy z pre-orderem i podamy Wam datę premiery płyty. Tymczasem siedźcie w domach, łapcie nowe dźwięki i piszcie, jak Wam się podoba! Pozdrawiamy gorąco! - napisali w mediach społecznościowych.

"Kare Konie" to - podobnie jak reszta materiału muzycznego na krążku - bezpośrednie odwołanie do polskiego folkloru, melodia i tekst zaczerpnięte są bowiem z ludowej tradycji Lubelszczyzny.

ZOBACZ NOWY KLIP Enej & Zazula - Kare konie

ENEJ dodał jednak do tradycyjnego materiału muzycznego własną energię, świeże spojrzenie i niezwykłą, liryczną, wszechsłowiańską duszę, stworzył niezwykły muzyczny spektakl, który dosłownie nie pozwala oderwać się od głośników. Próżno szukać tutaj mocnych gitarowych riffów, gdyż aranżacja opiera się na akustycznym brzmieniu. Śmiało można jednak oczekiwać charakterystycznego, rozpoznawalnego już brzmienia sekcji dętej i akordeonu. ENEJ sięga również odważnie po przeróżne gatunki i style muzyczne po raz kolejny udowadniając, że muzyczny eklektyzm w smacznym wydaniu zdecydowanie potrafi przynosić spektakularne efekty.

"Kare Konie" to niewątpliwa gratka dla melomanów oraz wielbicieli muzyki ludowej, jednak nie tylko oni odnajdą w piosence coś dla siebie, każda wrażliwa na piękno osoba bez wątpienia da się porwać lirycznemu obrazowi stworzonemu przez zespół ENEJ.

Poprzedni klip obejrzycie TU: Enej wypuścił NOWY teledysk! Lepszy humor gwarantowany [WIDEO]

ESKA Top 5 odc. 112
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE